Yüz tipine uygun saç modeli seçebilmek için 5 tüyo

0

sac-1Kendiniz için en uygun saç modelini yüz tipinize göre saç modeli seçerek belirleyebilirsiniz. Yüze uygun saç modelini doğru seçmek hem daha yakışıklı ve etkileyici görünmenizi hem de yüzünüzün güzel taraflarını daha öne çıkarıp, kusurlu kısımları katabilmeyi sağlar. Yüzünüze uygun saç modelini bulduğunuzda yüzünüz ve saçınız arasında hoş bir uyum da yakalamış olursunuz. Seçtiğiniz kuaförün size yakışacak tarzda ve uygun modeller kesebilecek profesyonellikte bir kuaför olması, saçınızı kestirdikten sonra mutsuz olmamanızı ve ayrıca yüzünüze uygun bir modele sahip olabilmenizi sağlayacaktır. Saç şeklinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız ve size yakışacak en uygun modeli uygulamak istiyorsanız yüz şeklinize uyacak modelleri iyice araştırdıktan sonra modelinizi belirlemeli ve saçınızı kestirmelisiniz. Bir modeli çok beğendiyseniz bile her saç modelinin her yüz şeklinde ve saç tipinde aynı şekilde durmayacağını hesaba katmalısınız.

sac

Yüz tipleri dikdörtgen, kare, yuvarlak, oval, üçgen şeklinde olabilir. Yüz şeklinize uygun bir saç modeli tercih etmeniz sizi çok daha çekici gösterecektir. Yüz tipine uygun saç modeli belirlerken dikkat edilebilecek püf noktaları neler, sizin için hazırladık.

  1. Dikdörtgen bir yüze sahipseniz alnınızı örten bir saç modeli tercih etmeli, üst kısımları uzun yan tarafları kısa saç modelinden uzak durmalısınız. Dikdörtgen yüzlü erkeklerin favori bırakması yüzlerini daha geniş gösterebilir. Favorileri uzun bırakmak yüzün uzunluğunun gizlenmesini de sağlar.
  2. Kare yüz hatlarına sahipseniz yüz şeklinizi dengeleyecek şekilde bir kesim tercih etmelisiniz. Kare yüzlü erkeklere saçların üst kısmının uzun tutulduğu ve üst kısımları havaya kaldırarak kullandıkları, yan kısımların kısa kesildiği saç modeli yakışır. Kare yüze sahip erkeklerin kahküllü modellerden uzak durmalarında fayda var.
  3. Yuvarlak yüz hatlarına sahip erkeklerin yüzlerini ovalleştirecek saç kesimi modellerine yönelmeleri ve fazla hacimli, kabarık saç modellerini tercih etmemeleri gerekir. Kahküllü modellerden kaçınmaları yüzlerinin daha yuvarlak görünmesini engellemelerini sağlar. Bu yüz yapısına sahip erkeklerin çok kısa ve katlı modellerden yerine düz ve uzun modelleri tercih etmesi gerekir. Yuvarlak yüzlü erkeklerde saçı geriye doğru yatırmak en doğru seçimdir. Saçlarınızın yanlarının kabarmamasına özen gösterilmeli. Ayrıca favoriler de az bırakılmış olmalıdır.
  4. Oval yüzlü erkekler oldukça şanslıdır çünkü her türlü modeli rahatlıkla uygulayabilirler. Oval yüze sahipseniz özellikle kısa ya da çok kısa kesim saç modelleri oldukça hoş durur.
  5. Üçgen yüzlü erkeklere en çok yakışacak model üst kısımda ve yanlarda hacimli duran kısa saç modelleridir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER