Yılbaşını evde geçireceklere 6 eğlence önerisi

0

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Her geçen gün hazırlıklar daha da hızlanıyor, hediye telaşının yanı sıra yılbaşı gecesinde neler yapılacağına karar vermek de ayrı bir heyecan.yilbasi_gecesi_evde_eglence

Kimisi dışarıda, gittikleri eğlence mekanlarında sabahlara kadar eğlenmeyi tercih ederken kimisi de tercihini yılbaşı gecesini evde arkadaşlarla ya da aile ile geçirmekten yana kullanıyor. İkisinin de keyfi ayrı.

Siz de gecenizi evde geçirecekler içindeyseniz, hoş sohbetlerle renklenen bir yemeğin ardından oynayabileceğiniz oyunlarla yılbaşı gecenize daha da keyif katabilirsiniz.

Yeni yıla evde girerken televizyonun başında da vakit geçirmek mümkün ama bir yandan da ortamı daha eğlenceli hale getirerek gecenizde farklılık yaratabilir, herkesin keyif alabileceği ve eğlenebileceği oyunlar ile geceye renk katabilirsiniz. Yılbaşı gelmeden hangi güzel oyunla gecenizi geçireceğiniz konusunda kararsızsanız, size bazı önerilerimiz olacak.

İşte yılbaşında evde eğlenirken oynayabileceğiniz oyunlar:

Tombala

Yılbaşını evde geçirenlerin favori oyunlarından biri tombaladır. Bir nevi yılbaşı akşamlarında gelenek haline gelmiş tombala herkesin oynayabileceği keyifli bir oyun. Aileniz ya da arkadaşlarınız ile evde toplanarak yeni yılı karşılıyorsanız gecenizi renklendirecek bir oyun olan tombala sizin de seçimleriniz arasında yer alabilir.

Jenga

Son dönemlerin en favori ve keyifli oyunlarından biri olan Jenga, tahta parçaları ile uğraşırken herkesi oldukça eğlendiriyor. Tatlı bir rekabet de oyuna ayrıca heyecan katıyor.

Tabu

Yılbaşı akşamlarına renk katacak oyunlardan biri de Tabu. Tek yapacağınız yasaklı kelimelerden uzak durarak hedef kelimeyi anlatmaya çalışmak.

Scrabble

Scrabble tüm ailenin ya da arkadaşların birlikte oynayabileceği en eğlenceli kelime oyunu. Bazı harfleri kullanarak kelimeler oluşturacağınız oyun sizlerin de hoşunuza gidebilir.

Okey

Dört kişiden oluşan bir gece düşünüyorsanız hele ki iki ayrı çift iseniz, çiftlerin ortak olduğu okey oyunu oldukça eğlenceli olabilir. Hele bir de ortaya konan bir iddia varsa.

Karaoke

Eğlenceli bir yılbaşı akşamı için farklı bir ortam yaratmak istiyorsanız karaoke tam size göre. Geceyi eğleneceğiniz anlar ile doldurmak istiyorsanız, mikrofonu elinize alıp gönlünüzce şarkı söyleyebilirsiniz. Herkesin sırayla şarkı söyleyebileceği ve sizin de eşlik edebileceğiniz harika bir oyun.  Henüz evinizde karaoke setiniz yoksa ve DVD ya da VCD oynatıcınız varsa, bir karaoke seti almanız bu eğlenceyi evde yaratmak için yeterli.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER