Yılbaşı davetlerinde bakımlı erkek olabilmenin 5 sırrı

0

Yeni yıl yaklaşırken davetlere hazırlıklar da şimdiden başladı. Peki ya siz bu gözde davetlerde boy göstermeye hazır mısınız?

bakimli_erkek_yilbasi

Birbirinden şık ve güzel bayanın bakışlarını üzerinize toplamak kolay iş değil. Hele bir de etrafınızda boy gösteren diğer fit ve bakımlı erkekleri düşününce yılbaşı akşamının gözde erkeklerinden olmak hiç de kolay değil. Yılbaşı akşamında etkileyici bir iz bırakmak istiyorsanız şık ve bakımlı olmanız gerekir.

Şık olmak konusunu belki çok daha rahat çözebilirsiniz ancak bakımlı olmak başlı başına bir iş. Birçok detayı içerisinde barındıran bu durum için bilmeniz gereken bazı sırlar var.

İşte yılbaşı davetlerinde bakımlı erkek olabilmenin 7 sırrı:

  1. Bir erkeğin en önemli aksesuarı şüphesiz ki saçlarıdır. Bir bakışta insanı etkileyen ve tarzını birebir yansıtan bir saç modeli ile bir erkek etrafında oldukça etki bırakabilir. Bakımlı olabilmek ve görünebilmek içinse saçlara sürekli özen göstermek ve bakım yapmak gerekir. O gece saçlarınızla dikkat çekmek istiyorsanız, yılbaşı davetinden önce saçlarınızı mutlaka iyi bir bakımdan geçirmelisiniz. Aslında bakımlı saçlar bir günde oluşabilecek bir şey değildir, uzun vadede kendini gösterir. Daha önce bakımlı olabilmek için saçlarınıza bakım uygulamaları yapmadıysanız yılbaşı daveti sizin için bir başlangıç olabilir. Unutmayın bakımlı olabilmek için sağlıklı, temiz ve tarz saçlara ihtiyacınız var.
  2. Yılbaşı davetine hazırlanırken nasıl bakımlı olabileceğinizi bilemiyorsanız bilmeniz gereken sırlardan bir diğeri ise cildinizi elden geçirmek olmalıdır. Pul pul dökülen kuru bir cilt veya bir metre uzaklıktan bile parlayan yağlı bir ciltle asla bakımlı görünemezsiniz. Yılbaşı davetinde şık kıyafetinizi tamamlayabilmek için kesinlikle canlı ve bakımlı bir cilde ihtiyacınız vardır. Bunun için davete katılmadan bir gün önce cilt bakımınızı tamamlamanız gerekir. Eğer bir salonda profesyonel olarak cilt bakımı yaptırabilecek maddi imkanlara sahipseniz, şanslınız. Bunu mutlaka denemelisiniz. Ancak evde de cilt bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Cilt tipinize göre hazırlayacağınız bakım maskesini uygulayarak cildinizin yenilenmesini ve nefes almasını sağlayabilirsiniz. Böylece çok daha sağlıklı ve bakımlı görünecektir.
  3. Erkekler el bakımına pek önem vermezler ama kadınlar için erkeklerin elleri çok önemlidir. Siz dikkat etmeseniz bile kadınların buna dikkat ettiğini asla unutmayın. Bakımlı bir erkek profili çizmek istiyorsanız el bakımınıza da önem verin. Bu detayı birçok erkek atlıyor, siz atlamadığınızda kişisel bakımınıza ne denli önem verdiğiniz ortaya çıkacaktır. Yumuşacık ve manikür yapılmış erkek ellerinin kadınlarda yarattığı olumlu etkiyi tahmin edemezsiniz. Yılbaşı davetine katılmadan önce bakımınızı tamamlamak için ellerinizi atlamayın.
  4. Erkeklerde bakımlı olabilmenin bir diğer şartı güzel kokmaktır. Kadınlara oranla erkekler daha yoğun ter kokusu sorunu yaşarlar. Bunun önüne geçebilmenin tek yolu sürekli duş almak ve kokularla takviye sağlamaktır. Yılbaşı davetinde siz salona girmeden mis gibi kokan kokunuzun girmesi oldukça etkileyici olacaktır ve gece boyunca bakımlı halinizden hiç taviz vermeden mis gibi kokmaya devam etmek sizi farklı kılacaktır.
  5. Yılbaşı davetine katılmadan önce tüm hazırlıklarınızın tamam olduğundan emin olmalısınız. Kıyafetiniz, saçlarınız, elleriniz ve tırnaklarınız, cildiniz derken sıra geldi dişlerinize. Diş bakımınızın ve temizliğinin bir kadını ne derece etkilediğini iyi bilmelisiniz. Yılbaşı davetinde bakımlı bir erkek profili çizebilmeniz için bembeyaz ve sağlıklı dişlerle gülümsemelisiniz. Ağız kokusu ve sarı dişler kadınları bir anda buz gibi soğutabilir. Bu nedenle davete katılmadan önce detaylı bir diş bakımı yaptırmalısınız. Bakımında ötesinde sağlık unsuru olan dişler aynı zamanda etkileyici görünebilmeniz için son derece önemlidir. Gülümsediğinizde ortaya çıkan parlak dişler ve ferah bir nefes bakımlı olabilmeniz için gereken önemli sırlardan sadece birisi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER