Yazın ayağınızdan çıkarmayacağınız espadril modelleri

0

espadril

Erkekler bu sezonda, bahar ve yaz aylarında oldukça renkliler. Kendilerine her daim özen gösteren ancak giyim konusunda bayanlara nazaran daha kısıtlı imkânlara sahip olan erkekler büyük bir değişim içerisindeler. 1970 – 1980’li yıllara geri dönen erkek modasında kısa paça pantolonlar ve espadriller bu değişimin en büyük parçası.

Daha önce bu tarza denk gelmemiş ve bunların ne olduğu hakkında bir fikri olmayan kişiler kısa paça pantolonlardan ne anlatılmak istendiğini anlayabilirler ancak espadrili bilmeyenler için hiç bir anlam ifade etmez.

Gündelik hayatın vazgeçilmezi, düz, üstü kumaş kaplamalı, ip tabanlı ayakkabılar olarak bilinen Espadriller,  hem erkeklerin hem de bayanların yazın sıkça tercih ettiği bir model. İlk olarak 1980’li yıllarda ortaya çıkan bu model o günden bu yana aynı tarzını korusa da, modellerde ufak değişiklikler görülmüştür. 2009 yılında yeniden yükselişe geçen espadriller, şimdilerde modanın akıl almaz gelişimi sayesinde farklı modellerde karşımıza çıkıyor.

İlk olarak bezden, düz ve ip yani hasır tabandan üretilmiş espadriller, günümüzde lastik tabanlı modelleriyle de dikkat çekiyor.  Günlük yaşantının bir parçası olan espadriller, hafif olmalarıyla son derece rahat bir kullanıma sahip. Hatta o kadar hafifler ki  çoğu zaman ayağımızda olduklarını hissetmeyiz bile.  Islanıp çamur olabilirler ancak dert etmeye gerek yok, çünkü makinede yıkanabilirler.  Bu durumda hasır tabanlarda yıpranmalar olabileceği için lastik tabanlarla alternatif modeller üretilmiştir.

Erkekler için genellikle düz kumaşlardan ve tek renk olanları idealdir.  Bez kumaşlara alternatif olarak üretilen kot modeller ise oldukça ilgi görmektedir. Her renkte kottan üretilen bu modeller pantolonlarla kolayca uyum sağladığı için erkeklerin yaz aylarında sık tercih ettiği modellerdendir. Deri modelleri ise günlük kullanımdan ziyade geceleri tercih edilebilen en şık espadrillerdendir.

Espadrillerin tabanları genelde düzdür. Ancak sadelikten yana olmayan ve biraz hareket isteyen erkekler için ip veya hasır bağcıklı modelleri de bulunabilir.  Bağcık erkek ayakkabılarının vazgeçilmezidir.  Bir ayakkabıya bağcık eklendiğinde o ayakkabı bambaşka bir tarza bürünür. Bunu gözden kaçıramayan üreticiler farklılık yaratabilmek için espadrilleri bağcıklarla süslemişlerdir.

Bu yaz rahatlığınızdan ve tarzınızdan ödün vermek istemiyorsanız, mutlaka bir espadril edinin. Sonrasında onu şık bir kombinle bir araya getirerek stilinizi konuşturun. Yeter ki doğru pantolana doğru espadrili seçmeye dikkat edin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER