Ter kokusuna 5 doğal çözüm

0

elma-sirkesi

Terlemek her insan vücudu için son derece sağlıklıdır. Terlemenin hoşa gitmeyen tarafı vücutta bıraktığı nem ve kokusudur. Özellikle gelen yaz mevsimi ile yoğunlaşan terlemelere çözüm bulmak gerekir. Her ne kadar sağlıklı ve doğal olduğunu bilsek de, terlemek hiç kimsenin istediği bir olay değildir. Sürekli bir koşuşturmaca içerisinde, sıcak havanın da etkisi ile artan ter kokusu, gün içerisinde birçok aktiviteyi yarıda kesmemize neden olur. Sürekli duşa girerek, her gün kıyafet değiştirerek, insanlardan uzaklaşarak ve kaçarak kendimizce çözümler üretmeye çalışırız. Ancak terlemek kadar doğal bir olaya, yine doğal çözüm önerileri sunulmaktadır. Özellikle bazı bitkilerin ter kokusuna çözüm olduğu bilinmektedir. Bizde sizler için ter kokusuna doğal çözüm önerileri sunuyoruz. İşte ter kokusunu önleyecek 5 doğal formül:

• Adaçayı: Adaçayı ter kokusuna karşı birebir doğal bir çözüm olarak sunulur. Adaçayından hazırlanan tentür, sulandırılarak kullanıma hazır hale gelir. Sulandırılmış tentürü genital bölgeleriniz ve yüzünüz hariç terleyen her bölgeye sürebilirsiniz. Bu karışımın sürüldüğü bölgelerde terleme ve koku olmayacaktır. Ancak uygulamayı düzenli olarak yapmak gerekir. Yine ilave olarak adaçayı çay olarak ta tüketilebilir ve ter kokusunun önlenmesinde fayda sağlayabilir.

• Limon: İnsan vücudunda her bölgede meydana gelen terlemelerin ve kokuların nedeni o bölgede üreyen bakterilerdir. Nemi seven ve nemle beslenen bakteriler yaydıkları koku ile de rahatsız edici bir hal alırlar. Bunlardan kurtulmanın yolu ise bakterileri yok etmektir. Limon, etkili bir bakteri düşmanıdır. Uygulandığı bölgenin ph değerini yükselterek bakterilerin yok olmasını sağlar. Böylelikle terleme ve ter kokusu yok olur.

Yarım limon suyunu sıkın ve bir pamuk yardımı ile terleyen bölgelerinizi silin. Limonun asidik olması sizi rahatsız ediyorsa bu uygulamanın ardından limon suyu ile sildiğiniz bölgeleri yine bir pamuk ve normal su ile silebilirsiniz. Bu uygulamayı hassas bölgelerinize de uygulayabilir olmanız ise bir avantajdır.

• Kabartma Tozu: Kabartma tozu ciltte deodorant etkisi yaratır. Çok terleyen ve teri kokan insanlar için şiddetle tavsiye edilir. Ancak kabartma tozunun tek başına kullanımındansa limon suyu ile karıştırılarak kullanılması daha faydalı olacaktır.

• Elma Sirkesi: Vücut ph’ını dengeleyen bir diğer doğal çözüm sirkelerdir. Özellikle elma sirkesi, terlemeye ve ter kokusuna birebir çözümdür. Banyoya girmeden önce bir pamuk yardımı ile terleyen bölgelerinizi elma sirkesi ile sildiğinizde o bölgede bakteri üremesini engellemiş olursunuz ve ter kokusunun önüne geçersiniz.

• Mısır Unu: Gün içerisinde yoğun bir şekilde terlediğinizde ve ter kokusundan korktuğunuzda hemen ıslattığınız parmaklarınızı mısır ununa batırın ve bu karışımı terleyen bölgelerinize sürün. Terlemenizi engellemese bile ter kokunuzu anında kesecektir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER