Tarz sahibi beylerin yeni tutkusu: kısa paça pantolonlar

0

kısa-paca-pantolon

Son yıllarda erkekleri de artık kadınlar kadar modanın içerisinde görüyoruz. Kendine güvenen, iddialı olmayı seven ve kendini kolaylıkla ifade edebilen erkekler bu durumlarını giyim tarzlarına yansıtmaya da hiç çekinmiyorlar. Artık onlarda araştırarak, takip ederek kendileri için en uygun parçaları seçiyorlar ve kadınların kendilerini giydirdiği döneme kocaman bir çizik atıyorlar. Erkek giyim sektöründe yaşanan hızlı gelişim sayesinde sunulan alternatifler çoğaldıkça, kendine baktıran, şık erkeklere her yerde rastlar olduk.

Erkekler kadınlar kadar detaylı ve bol seçenekli giyim alternatiflerine sahip değiller. Onların imkanları daha kısıtlı. Ancak son birkaç senedir erkek giyiminde yapılan yenilikler erkekler içinde birçok yeni alternatif sunuyor. Eskiye nazaran artık daha renkli giyiniyorlar. Ve bu renkleri pantolonlarda kullanmaya başlamaları gerçekten bir devrim.

Birçok kişi renkli pantolon giymenin cesaret gerektirdiğini düşünse de, gün be gün bu furyaya dahil olan erkek sayısı artıyor. Özellikle bahar ve yaz mevsiminde ince kumaştan yapılan renkli pantolonlar iddialı tarzı ile yeni nesil erkeklerin beğenileri arasına giriyor.Bir de bu ince ve renkli pantolonları kısa paçalarla tamamlayan erkekler ise tarzın son noktası olarak görülüyor.

kısa-paca-pantolon-2

Bilekte biten pantolon boyları her tarza uyum sağlayabiliyor. Daha çok spor modellerde tercih edilse de takım elbiselerde bile kısa paçaları görmek mümkün.Kısa paçalar stilinize daha dinamik ve modern bir hava veriyor. Bu sayede farklı boylarda farklı ayakkabı modelleri ile birçok alternatif üretebiliyorsunuz. İsteyen paçaları bilekte biten modelleri tercih ederken, isteyen kıvrık paçalarla her seferinde farklı bir boyda kullanabiliyor.

Yine kıvrık paçalarda ayakkabı modeline göre paça boyunu ayarlıyor olmanın avantajı da var. Burada komik olmak yerine tarz olmanızı sağlayacak en önemli detay ise tabi ki ayakkabı ve pantolon uyumunuz oluyor. Sizi inceleyen gözlerin ilgisi bu noktada toplanıyor. Cesaret örneği göstererek iddianızı ortaya koyduğunuz kısa paçalarınızı yine aynı uyumda bir ayakkabı ile tamamlamanız gerekiyor. Loaferler ve espadriller bu tarz için en uygun modeller.

Eğer renkli giyinmeyi tercih etmiyorsanız bile, klasik renklerde olan kısa paça pantolon modelleri ile eskiye bir dönüş yapabilir ve şık görünmenin tadını çıkarabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER