Sushi yemek için 4 ideal durak

0

China-Stix
Çin ve Uzakdoğu mutfağını sevenler sushi yemek için 4 ideal durak önerimizi kesinlikle çok sevecek. Sağlıklı yemeklerin yanı sıra özenle hazırlanmış olan sushileri ile müşterilerinin kalbini fethetmeyi başarabilen bu yerler sayesinde tam kıvamında hazırlanmış bir sushi yiyebilmeniz mümkün olacaktır. Eğer yolunuz bu duraklara düşerse mutlaka sushi yemenin zevkini yaşamalısınız.

Pek çok kişi için pişmemiş et olarak değerlendiriliyor olsa da damak tadına süşkün olan ve farklı milletlere ait mutfakları denemek isteyenler için ideal bir yiyecek olan sushi konusunda her restorana güvenemezsiniz. Hangi şartlarda hazırlandığını bilmediğiniz sushileri yememek için sizin için hazırladığımız ideal 4 lezzet durağına uğramanız çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede gerçek sushi keyfini yaşayabilirsiniz.

  • China Stix (Etiler-İstanbul): Kaliteli servisi ile Çin yemekleri ve Sushi bölümünden oluşan geniş bir menü seçeneğini sizlere sunan mekanın acılı ve vejeteryan tercihlerle beraber çocuklara özel olarak hazırlanmış olan menüleri ile de size harikalar sunduğunu söyleyebiliriz. Mekana girdiğiniz zaman kendinizi bir Çin lokantasında hissedebilmenize olanak sağlayan bu restoranın sunduğu Çin mutfağına ait tatlılarını da mutlaka denemelisiniz.
  • Sushico (Ankara): Türkiye’deki ilk Uzakdoğu restoran zinciri olarak karşımıza çıkan Sushico, Ankara’da da sushi denildiğinde akla gelen ilk restoranlar arasında yer alıyor. Mekanın catering hizmetleri ile özel partilerinizde yerinde üretim olanağını da sunuyor olması Uzakdoğu mutfağını sevenler için büyük bir avantaj olarak görülüyor.
  • Tao Restoran: Uzakdoğu mutfağının Türkiye’deki en iyi temsilcilerinden biri olarak karşımıza çıkan Tao restoranın Çayyolu ve Gaziosmanpaşa’da bulunan Quick China olduğunu söyleyebiliriz. Taylan, Japonya ve Filipinler’den gelen profesyonel aşçıların bulunduğu restoranda sushi yeme zevkini mutlaka denemelisiniz.
  • Sushi World (Konak-İzmir): Gerçek Uzakdoğu lezzetlerini keşfedebilmenize olanak sağlayan Sushi World’ün Paris ve bodrum şubelerinin ardından açılan Konak şubesinde Uzakdoğu mutfağında profesyonel hizmetler veren aşçıların bulunuyor olması sayesinde Japon ve Çin mutfaklarına ait değişik şekillerde hazırlanmış olan sushileri deneme fırsatı yakalayabilirsiniz. İzmir’de yaşıyorsanız ya da İzmir’de bir süerliğine bulunuyorsanız mutlaka şehrin merkezinde yer alan bu restorana gitmeli ve sushilerini denemelisiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER