Spor salonunda bakışları üzerinize çekmenin 7 yolu

0

Fit ve zinde bir vücuda sahip olabilmek için düzenli olarak spor yapan erkek sayısı hayli fazladır. Uğraştıkları spor ne olursa olsun, spor yaparken erkekler de kadınlar kadar görünümlerine önem veriyor.

spor-4

Spor kıyafetlerine özen gösteren erkeklerin belki de kendilerini en iyi hissettikleri yerler spor salonlarıdır. Bunun için uğraştıkları sporun tüm gerekliliklerini yerine getiriler ve kıyafetlerinden aksesuarlarına kadar her detayı ince düşünürler. Artık spor salonları podyumlardan farksız. Spor yaparken aynı zamanda tarzını konuşturan ve ilgi odağı olan erkekler ise çoğunlukta. Fit ve kusursuz fizikleri ile birde muhteşem tarzlarını birleştirdiklerinde onlara bakmamak neredeyse imkansız.

Siz de spora başlayacaksanız unutmayın ki, kıyafetler motivasyonunuzu büyük ölçüde etkiler. Eğer salon sporu yapıyorsanız ve arada kaybolup gitmek istemiyorsanız tüm dikkatleri üzerinize toplamanın yollarına bakmalısınız. Siz sporunuzu yaparken etrafınızdaki insanların bakışları üzerinizde olsun istiyorsanız uygulamanız gereken bazı kurallar var.

Merak ediyorsanız, işte spor salonunda bakışları üzerinize çekmenin 7 yolu:

  1. Spor salonlarına gelirken ne bulursanız giymeyin. Kaliteli bir spor çantasına kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı yerleştirin ve soyunma odasında giyinin. Ancak kıyafetlerinizin uyumuna özen gösterin. Büyük markaların spor konseptlerini inceleyin ve ne tür kombinler hazırladıklarını izleyin. Her zaman şık olmanız dikkat çekmenizi sağlar.
  1. Spor salonlarında klasikleşmiş bazı durumlar vardır. Örneğin koyu renk kıyafetlerin giyilmesi gibi. Ancak artık oralarında sokaklar gibi podyumlardan bir farkı olmadığını düşündüğünüzde tarzınızı neden yansıtmayasınız ki? Farkınızı ortaya koyabilmek için farklı model ve renklerde tekstil ürünlerini tercih ettiğinizde dikkat çekersiniz. İster istemez bakışlar size doğru yönelir. Özellikle neon renkler spor kıyafetleri ile bütünleşir. Siz de aşırıya kaçmadan, ufakta olsa bir bölgede neon renk kullandığınızda farkınızı göstereceksiniz.
  1. Düzenli spor yapan erkekler fit bir vücuda, geniş omuzlara ve baklavalara sahip oluyorlar. Bunları sergilemek içinse sporcu atletleri giyiyorlar. Spor yapılırken en çok tercih edilen üst grup elbette sporcu atletleri. Kısa kollu t-shirt vb üst gruplar bazı spor dallarında kullanılıyor ancak sıklıkla tercih edilenler kaliteli kumaşlardan üretilen ve bazen neon renklerle patlatılan sporcu atletleri oluyor.
  1. Erkeklerin en çok tercih ettiği spor kıyafetinden bir diğeri ise şortlar. Diz boyunda olan ve beli lastikli modeller rahat hareket edebilmeniz için oldukça ideal. Renk ve model konusunda binlerce alternatifiniz var ancak özellikle dikkat etmeniz gereken şey şortunuzun kumaşı. Teri emebilen ve pamuklu kumaşlar, yaz ve kış mevsimine göre faklılık gösteren kalınlıklarda size sunuluyor. En çok tercih edilen spor kıyafetleri arasında yer alan şortlar verimliliğinizin ve şıklığınızın bir parçası.
  1. Podyumlardan spor salonlarına fırlayan bir diğer unsur ise spor ayakkabılar. Sokaklarda bile tarz sahibi birçok insanın ayağında olan farklı modelleri neden spor salonlarında kullanmayasınız? Ünlü markaların koleksiyonlarına göz atarak ve trend parçalara bakarak seçiminizi yapmalısınız. Bu şekilde tarzınızla birçok insanın dikkatini çekeceksiniz. Büyük markaların sunmuş oldukları modeller ve renkler tüm spor dallarına göre farklılık gösteriyor. Kullanım rahatlığı olan ve şıklık sunan modeller ise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Rengarenk üretilen spor ayakkabılar neon renkleri karışımı ile bambaşka bir hava yaratıyor.
  1. Spora giden insanlar bir ayakkabı ve kıyafetle bu işi çözerler. Ama spor kültürünü bilen ve bunu uygulayan insanların aksesuarları yanlarından hiç eksik olmaz. Su mataraları, enerji içecekleri, kaliteli havlular spor kültürünü bilen insanların yanlarında hep vardır ve bu insanlar sahip oldukları donanım ile sıradan insanlardan hemen ayrılarak dikkat çekerler.
  1. Spor salonlarında yaptığınız antrenmanlarda yoğun çalışabilirsiniz veya çok yorulabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun dik duruşunuzu ve kendinizi kaybetmemelisiniz. Uzun çalışmalara rağmen kendinden ve tarzından ödün vermeyen erkekler dikkat çeker. Spora başlarken dört dörtlük olup, spor sonunda saç baş dağınık, ter içinde olmak sizi vasatlar sınıfına koyacaktır. Bu duruma düşmemek için kontrolü elden bırakmadan aralarda kendinize çeki düzen vermelisiniz.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER