Sömestr tatilini keyifli kılan 8 aktivite

0

 

Elbette birçok kişinin özellikle çocukların en sevdiği zamanlardan biri sömestr tatilidir. Ancak sömestr tatilini evde eğlenceli aktiviteler yaparak geçirmenin yanı sıra değişik yerlere çocuğunuzu götürerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

sömestr 3

Çocuğunuz ile birlikte yapabileceğiniz aktiviteler sayesinde kış tatilinizi en verimli ve eğlenceli şekilde geçirebilme olanağına sahip olursunuz. Eğitim-öğretim sezonunun ortasında, çocuklarınız ile beraber hem enerji depolamak hem de kafanızı boşaltabilmek için değerlendirebileceğiniz bu vakti en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Sömestr tatilini keyifli kılan 8 aktivite

Kar keyfi

Kar yağan bir döneme denk olduğu için sömestr tatilini daha keyifli hale getirmek için karın bol olduğu günlerde eve tıkılı kalmak yerine, karın keyfini çıkarmanız daha keyifli bir seçim olabilir. Hastalanmaktan korkmayıp kar topu savaşı yapmanın ve kardan adam yapmanın keyfini yaşamanız sizin için de arkadaşlarınız için de oldukça keyifli anlar olacaktır. Eğer kısa süreli de olsa karın olduğu bölgelere gidebiliyorsanız hem çocuklarınız hem de siz karla oynamanın keyfine doyamayacaksınız.

Buz pateni yapmak

Birçok şehirde buz pateni yapmanıza olanak sağlayan pistler bulunuyor. Bu pistler sayesinde kar tatili için kayak merkezlerine gidemeyecek olsanız bile kış sporlarından birini yapma olanağına sahip olmanız mümkün olacaktır. Farklı alternatiflerinizin de olması sebebi ile buz pateni alanlarına gitmeniz doğru bir seçim olacaktır.

Kitap okumak

Dersten kurtulduk, ne kitabı demeyin. Elbette ders kitapları değil. Sevdiğiniz türdeki (roman, hikaye, şiir…) kitaplarını okuyarak gününüzün daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik kelime dağarcığınızı geliştirmenize ve dünyaya bakış açınızı değiştirmenize olanak sağlayabilecek olan kitapları okuyarak oldukça rahatlayabilirsiniz.

Film izlemek

Soğuk kış günlerinde dışarıya çıkmayı istemiyorsanız ya da uzun süreli olarak bir yerlere gidebilmeniz söz konusu değilse yapabileceklerinizden biri de film izlemektir. İster evde ister sinemada çeşitli türlerde hazırlanmış olan filmleri izleyerek oldukça eğlenebilirsiniz. Evde film keyfi bu soğuk havalarda ailece güzel vakit geçirmenizi sağlayabilir. Ayrıca pek çok filmin vizyona girmek için sömestr tatilini beklediğini düşünecek olursanız, sömestr tatili sırasında bir filme giderek çocuğunuzla birlikte keyifli zaman geçirebilirsiniz.sömestr-5

Tiyatroya gitmek

Sömestr tatili boyunca havaların soğuk olması sebebi ile kapalı alanlarda gerçekleştirilecek olan aktivitelere yönelmeyi tercih ediyorsanız, tiyatroya gitmek de sizin için doğru bir seçim olabilecektir. Kültürel ve sanatsal faaliyetlere ilginiz bulunuyorsa tiyatro sizin için ideal bir aktivite olacaktır.

Görmediğiniz yerlere gitmek

Tatilde şehir dışına gidemiyorsanız ve evde de kalmayı istemiyorsanız bir şehir turu yapmak yada şehire yakın alanlarda vakit geçirmek oldukça eğlenceli olabilir. Özellikle doğayla iç içe olabileceğiniz yerlere gitmek pozitif enerji yüklenmenizi de sağlar. Daha önce gitmediğiniz ve görme imkanınızın olmadığı yerlere giderek kış tatilinizi verimli bir şekilde değerlendirebilmeniz mümkün.

sömestr-6

Temalı parklara gitmek

İstanbul içinde ve dışında pek çok temalı park bulunuyor. Vialand gibi temalı parklara giderek hem çocuklarınızla vakit geçirebilmeniz hem de onların  eğlenceli bir dolu aktivite içinde yer almalarını sağlamanız mümkün olabilir. Bu parklarda, sömestr tatiline özel olarak hazırlanan çeşitli etkinlikler bulunabiliyor.

 Ailece masa oyunları oynamak

Pek çok masa oyununun olması sebebi ile ailece keyifli vakit geçirmek için ya da arkadaşlarınız misafirliğe geldiği zaman eğlenceli masa oyunları ile vaktinizi değerlendirmeniz doğru bir seçim olacaktır. Bu masa oyunları içerisinde monopoly ve tabu gibi çok bilinen oyunlar bulunuyor. Bu masa oyunlarına ek olarak arkadaşlarınızla birlikte evde oynayabileceğiniz ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz sessiz sinema gibi oyunları da değerlendirmeniz doğru bir sömestr tatili eğlencesi olabilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER