Sömestr tatilinde izlenebilecek 7 film önerisi

0

 

Sömestr tatili hem aileler hem de öğrenciler için oldukça değerli olan bir tatildir. Havaların soğuk olması da göz önünde bulundurulduğu zaman sömestr tatilinde yapabileceklerinizin başında elbette sinemaya gitmek ve film seyretmek gelir.

sömestr-film

Havaların soğuk olması da göz önünde bulundurulduğu zaman sömestr tatilinde yapabileceklerinizin başında elbette sinemaya gitmek ve film seyretmek gelir. Bu tatilde çocuklarınızla birlikte eğlendirici ve ufkunuzu değiştirici filmler izleyebilirsiniz. Sömestr tatilinde izlenebilecek 7 film önerisini sizler için hazırladık. Bu öneriler içinde her yaştan çocukla izleyebileceğiniz filmler de bulunuyor.

Ertuğrul 1890

Milli eğitim Bakanlığı tarafından da önerilen bu filmde, 1890 yılında Japonya’ya ziyaret dönüşü sırasında tayfuna yakalanıp batan Tuğamiral Osman Paşa komutasında bulunan 650 kişilik mürettebata sahip Ertuğrul Fırkateyni’nin kazasının anlatılıyor. Filmin Türkiye ve Japonya arasındaki ilk ortak film. Filmin en büyük özelliği ise iki ülke arasındaki 1890 Kushimoto’da ve 1985 Tahran’da yaşanan karşılıksız kurtarma ve yardımlaşma hikayesini anlatıyor olması.

Bizans Oyunları

Komedi filmlerini seven kişilerin büyük bir beğeni ile izleyebileceği bu Türk filmi de sömestr tatilinde keyifli vakit geçirmenizi sağlayabilecek filmler arasında yer alıyor. 200 yılında çekilen Kahpe Bizans filminin devamı olarak çekilen filmde Gürkan Uygun, Murat Dalkılıç, Gonca Vuslateri ve Tolgahan Sayışman gibi oyuncular da yer alıyor. Film Güney Amerika sıcaklarından bunalan Mayaların Anadolu’ya gelmesi ve burada Bağcılar çevresine yerleşmesiyle başlıyor. Mayalar burada Türk boyları ile kaynaşarak Anadolu kültürü ile Güney Amerika tekniğini birleştiriyor. Bu yükseliş Bizans’ın da dikkatini çekiyor ve entrikalar baş gösteriyor.

Kardeşim Benim

Hem komedi hem de biraz dram olsun istiyorsanız, mutlaka izlemeniz gereken vizyon filmlerinden biri de Burak Özçivit ve Murat Boz’un birbirine küs iki kardeşi oynadıkları Kardeşim Benim filmi. Annelerini küçük yaşta kaybeden Hakan ve Ozan adlı iki kardeşi canlandıran Özçivit ve Boz, babaların cenazesi için bir araya geliyor. Babalarının vasiyeti ile iki kardeş uzun yıllar sonra ilk kez birbirleri ile vakit geçirmek zorunda kalıyor.

Dedemin Fişi

Ali Sunal, Alper Kul ve Doğa Rutkay gibi “Güldür Güldür Show” ile bizi güldüren oyuncular Yılmaz Erdoğan’ın hikayesinde bir araya gelmiş. Daha eğlenceli bir film arayanlar için ideal olan bu filmde Malatyalı Çirci Ailesinin miras hikayesi anlatılıyor.

Köstebekgiller 2- Gölgenin Tılsımı

Çocuklarınızın eğlenceli bir film izlemesini istiyorsanız, animasyon film kategorisinde vizyona giren Köstebekgiller çizgi dizisinin ikinci filmini tercih edebilirsiniz. Perili Orman filminin devamı olan bu ikinci filmde İnci Türkay, Reyhan Asena Keskinci ve Ege Yazar’ın yanı sıra Janset de bulunuyor. Köstebekgiller ailesinin eğlenceli ve heyecan dolu bu ikinci uzun metrajlı macerası ile kesinlikle çocuklarınızın keyifli vakit geçirecek.

Karlar Kralı Norm

Bu sömestr izlenebilecek bir diğer animasyon filmi olarak karşımıza çıkan Karlar Kralı Norm filminde Kuzey Kutup Bölge’sinde bulunan evlerinden alınıp New York’a getirilen kutup ayısı Norm ve onun üç yaban sıçanı arkadaşının hikayesi anlatılıyor. Burada bir şirketin maskotluğunu yapan Norm ve arkadaşları kısa sürede asıl evlerinin neresi olduğunu öğrenecek ve buraya gitmek için çaba gösterecek.

Annemin Yarası: Yine yerli film severler için ideal bir seçim olan bu filmde Ozan Güven, Meryem Uzerli ve Okan Yalabık gibi usta isimler rol alıyor. Dram türündeki filmde Bosnalı Salih’in anne ve babasını arama macerası anlatılıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER