Sömestr tatilinde çocuğunuzla evde yapabileceğiniz 5 aktivite

0

Yarı yıl tatili olarak bildiğimiz sömestr tatili sırasında tatile gitme olanağınız yoksa ve dışarıya çıkamayacak kadar soğuk bir hava hakimse bu durumda evde yapabileceğiniz aktivitelere yönelebilirsiniz.

sömestr

Soğuk kış günlerinde eve tıkılıp kalsanız bile oldukça eğlenceli vakit geçirebilmeniz mümkün. Sömestr tatili için evde geçirdiğiniz zamanları çeşitli aktivitelerle daha renkli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu sayede hem siz hem de çocuklarınız keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sömestr tatilinde çocuğunuzla evde yapabileceğiniz 5 aktivite:

Mısır patlatıp film izlemek

Belki çok klişe olacak ama evde film izlerken ailecek oldukça eğlenceli vakitler geçirebilmeniz söz konusu olabileceğinden soğuk kış günlerinde battaniyenin altına girerek ailecek güzel bir film izleyebilirsiniz. Bu sayede beklediğinizden daha eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Çeşitli animasyon filmleri arasından sizin için en uygun olanını tercih ederek çocuklarınızla evde sinema keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Maç izlemek

Eğer erkek çocuğunuz varsa ve onunla baş başa vakit geçirmek istiyorsanız erkek çocuklarınızla birlikte maç izlemek hem sizi memnun edecek hem de çocuklarınızın sizinle birlikte vakit geçirmesini sağlayacağından dolayı onları mutlu edebilecektir. Bu yüzden erkek çocuklarınızla  sadece futbol maçları değil, aynı zamanda basketbol maçları gibi takım oyunlarının maçlarını da birlikte izleyebilirsiniz.

Birlikte masa oyunları oynamak

Pek çok kişi çocuklarla oyun oynamak yerine televizyon izlemeyi tercih ediyor olsa da, çocuklarınızın akşam işten döndüğünüz zaman sizin ilginize ihtiyacı olduğunu da düşünecek olursanız onların tek başına oyun oynamalarını beklemek yerine birlikte oyun oynayabilirsiniz. Masa oyunları çocuklarınızın zeka gelişimi bakımından da oldukça faydalı olacağından evinizde mutlaka farklı niteliklerde masa oyunları bulundurabilirsiniz.

Saklambaç oynamak

Evde çocuklarınızla keyifli vakit geçirmenin yollarından biri de saklambaç oynamaktır. Ancak eviniz küçükse ve saklanmak için yeterli alan yoksa bunun yerine takımlara ayrılıp bir eşyayı saklamanız ve bulmasını istemeniz de eğlenceli olacaktır. Eşyayı saklayan takım bulacak takıma sıcak ve soğuk gibi komutlar vererek saklanan eşyayı bulmaya yakın olup olmadığını da belirtebilir. Bu yönlendirmeler sayesinde saklanan eşyalar bulunurken hep birlikte çok eğlenebilirsiniz.

Sessiz film oynamak

Klasik bir eğlence olmasına rağmen taklitlere dayalı olması sebebi ile sessiz film oynamak çocuklarınızın sömestr tatili sırasında evde olmaktan sıkılmamalarını sağlayacaktır. Sessiz film oyununu çocuğunuzun yaşını da göz önünde bulundurarak değişik hale getirebilirsiniz. Bu sayede eğitici bir oyun da oynayabilirsiniz. Film anlatmak yerine hayvanları anlatmak da eğlenceli anlar yaşanmasını sağlayabilir. Hem siz hem de çocuklarınız hayvanların taklidini yaparken oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bu gibi oyunlar oynayarak çocuklarınızla aranızdaki iletişimin de daha güçlü bir hale gelmesine olanak sağlayabileceğiniz için televizyonlarınızı kapatıp bu oyunlara yönelebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER