Six Pack yapmak için ihtiyacınız olan her şey

0

Six Pack yapmak için en uygun zaman. Kış aylarında havaların soğuk olması nedeni ile sosyal aktivitelerde azalma olur ve spora daha çok zaman kalır.

six-pack

Bu kış aylarını, yaz günlerinde fit ve zinde görünebilmek için harcayabilirsiniz. Yani Six Pack yapmak için en ideal dönemdesiniz. Bu soğuk kış günlerini kendinize ayırarak ve düzenli çalışıp, egzersiz yaparak yaz aylarında plajların gözdesi olabilirsiniz.

Six Pack elbette kolay bir iş değildir. Sabır ve düzenlilik isteyen çalışmaların sonucunda ortaya çıkar. Bunun için ihtiyacınız olan bazı bilgiler vardır. Eğer yaza kendinizden ve vücudunuzdan söz ettirmek istiyorsanız bize kulak verin.

 İşte Six Pack yapmak için ihtiyacınız olan her şey:

  • Six Pack için öncelikle sağlıklı bir beslenme programına ihtiyacınız var. Tuzlu yiyeceklerden, şekerden, atıştırmalıklardan, alkolden uzak durun. Yaptığınız antrenmanlar kadar, ne ile nasıl beslendiğiniz de önemlidir. Bunlar birbirini tamamlar. Yoğun bir antrenmanın ardından vücudunuzun ihtiyaçlarını bilerek bunları takviye etme yönünde sergileyeceğiniz beslenme alışkanlıklarınız karın kaslarınızın istediğiniz konuma gelmesini sağlar.
  • Eğer vücudunuzun yağ oranı yüksekse, bunlardan kurtulmanız gereklidir. Ne kadar az yağ olursa kaslanma o kadar çok ve hızlı olur. Özellikle göbek bölgesinde oluşan yağlanmalar en büyük düşmanınızdır. Bunun için ihtiyacınız olan etkili ve sıkı bir diyet programı olacaktır.
  • Vücut geliştirme sürecinde çalışmalardan daha iyi verim almak istiyorsanız uyku düzeninize dikkat edin.
  • Six Pack sahibi olabilmeniz için elbette bölgesel çalışmanız gerekir. Ancak işe komple bir çalışma programı ile başlamalısınız. İşin uzmanı olan kişilerden alacağınız destek ile bir program hazırladığınızda ve bu programa aksatmadan, istikrarlı bir şekilde uyduğunuzda sonuç sizi mutlu edecek.
  • Vücut geliştirme antrenmanlarında genellikle çalışmalar kol ve göğüs hareketleri ile başlar. Sıra karın kaslarına gelindiğinde ise hafif bir yorgunluk başlayabilir ve baştan savma hareketler ortaya çıkabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Six Pack yapmanız zorlaşacaktır. Bu durumda ihtiyacınız olan şey o antrenmanı orada sonlandırarak, ertesi gün karın kaslarınızdan çalışmaya devam etmek olmalıdır.
  • Başarı sağlamanın yolu düzenli ve sürekli çalışmaktan geçer. Her antrenmanda bir adım daha ilerlersiniz. Sağlıklı çalışmalar için bir anda hızla başlamak yerine, yavaş yavaş ve sürekli yükselen bir ivme ile çalışmak sizi zafere daha kolay ulaştıracaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER