Sevgilinize yapabileceğiniz 8 romantik sürpriz

0

surpriz-notlar

Başbaşa bir yemek, sinema veya parkta güzel bir piknik gibi klişeler yapıldıysa, yeni ve farklı sürprizler bulma zamanı gelmiş demektir. Aklınıza başka fikir gelmiyorsa dert etmeyin. Sizler için hazırladığımız alışılmadık jestler ile sevgiliniz size yeniden aşık olacak. O halde gelin bakalım;

1.Ona güzel bir albüm hazırlayın
Kaset devri bitti diye yılmak yok, şimdi ise CD’ler var. Öncelikle ilk işiniz boş bir CD almak. Daha sonra sizin için ayrı bir yeri olan, “bizim şarkımız” dediğiniz önemli parçalardan oluşan bir albüm hazırlayın. Sevgilinizin sevdiği parçalardan oluşan bir albüm de yapabilirsiniz. Ya da neşeli şarkılara yer vererek “mutlu olduğunda dinlenilecek bir albüm” teması oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan ona kendini değerli ve özel hissettirecek bir şey yapmış olmanız. İster arabasında ister bilgisayarında dinlesin, o CD’yi her taktığında sizi hatırlayacağı kesin. İsterseniz CD’ye sevimli bir kapak da yapabilirsiniz. Kapağın üzerine birlikte çekilmiş siyah-beyaz bir fotoğrafınızı koyarak bu hediyeye romantik ve nostaljik bir hava katabilirsiniz.

2. Kenara köşeye notlar bırakarak onu şaşırtın
Hiç ummadığı bir yere küçük notlar bırakmanız onu hem şaşırtacak, hem de yüzünde tatlı bir gülümsemeye sebep olacak. Renkli post-itleri elinize alıp romantik veya esprili notlar yazmaya başlayın. Mesajınız tamamsa laptop ekranına, aynaya, çantasına veya okuduğu kitabın arasına bırakabilirsiniz. Bu romantik hareket ile sevgilinizin kalbini bir kez daha çalacaksınız.

3. Geçmişinizi onunla paylaşın

Evet, kimilerinin küçüklüğü çok iyi hatıralarla dolu olmayabilir ya da kimileri şu anki halinden bir hayli uzak bir portre çizebilir. Ancak o günlerin de ayrı bir güzelliği var. Sevgilinize kendi geçmişinizden bir parça sunarak sizi daha yakından tanımasını sağlayabilirsiniz. Eski fotoğraf albümlerinizi ortaya çıkarıp doğup büyüdüğünüz yeri, ailenizle ve sevdiğiniz kişilerle olan güzel anıları, en komik hallerinizi sevdiğinizle paylaşın. Aşık olduğu erkeğin küçüklük halleri, neler yaptığı ilgisini çekecektir.

4. Küçük bir köpek yavrusu hediye edin
Minik, sevimli bir köpekçik herkesin hoşuna gider. Ancak sevgiliniz hayvanları seviyorsa ve besleyebileceği bir ortama sahipse almanızı öneririz. Yoksa tüye alerjisi olan bir sevgilinize köpek hediye etmek pek akıl karı olmaz.
Eğer hayvan seviyorsa, onu çocuğu gibi besler, koruyup kollar, yürüyüşe çıkarır, kısacası keyifli anlar geçirir. Onu severken sizi hatırlayarak daha mutlu olacağına şüphemiz yok.

5. Eşyalarına evinizin bir köşesinde yer açın
Evinizi biraz derleyip toparlamanın zamanı gelmişti. Bu fırsattan istifade etraftaki gereksiz eşyaları atıp sevgilinizin ufak tefek eşyaları için yer açın. İlla birlikte yaşıyor olmanıza gerek yok, bazen size yatıya geliyorsa, ona baş ucu kitabını, diş fırçasını ve pijamasını koyabileceği bir alan ayırmanız, onu hayatınızın bir parçası olarak gördüğünüzün ispatı olacaktır.

6. Spontane yemek planlayın
İşte ya da okulda stresli bir gün geçirmişse, ona güzel bir sürpriz yapıp yemeğe davet edin. Ancak dışarıda yemekten bahsetmiyorum. Sizde veya onun evinde salonun ortasında kuracağınız güzel bir sofra ikinize de ilaç gibi gelebilir. İster dışarıdan söyleyin, ister kendiniz yapın, her iki türlü de bu süprize bayılacağını garanti ederiz. Bir de sevdiği bir şarabı açtınız mı değmeyin keyfinize.

7. Kek, pasta, börek elinizden geleni yapın
“Sana kek yaptım” demek her zaman kızlara mı mahsus olacak? Delikanlılığı bir kenara bırakıp mutfağa girişin ve ona en sevdiği tatlıyı yapmaya çalışın. Ona özel bir pasta veya kek yaptığınızı görmek sevgilinizi hem şaşırtacak hem de hiç olmadığı kadar mutlu edecek. Mükemmel bir sonuç ortaya çıkmasa da sarf ettiğiniz çaba ve tabularınızı yıkmanız onun gözünde değerinizi ikiye katlayacak.

8. Rahatlatıcı bir masajla aklını başından alın
Masaj yapıyorum diye sırtında belli başlı yerleri ovanlardansanız, biraz taktik öğrenme zamanı. İnternetten öğreneceğiniz masaj teknikleri ile sevgilinize rahatlatıcı bir masaj yapın. Böylece sizin elinizden rahatlamanın keyfine varacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER