Sevgiliniz, eşiniz ile gidebileceğiniz 4 romantik Avrupa ülkesi

0

Sevgiliniz, eşiniz ile gidebileceğiniz romantik bir tatil ilişkinizi daha da güçlendirebilir. Birlikte gezerken geçirebileceğiniz romantik anları uzun zaman unutmanız mümkün değil.

Farklı yerler gezmek, yeni yerleri birlikte keşfetmek için gidebileceğiniz birçok ülke var. İster kış tatili, ister yaz tatili için gidebileceğiniz romantik ülkelerde aşkınızı tazeleyebilirsiniz. Birlikte karar vereceğiniz bir tatil planı yapabileceğiniz gibi, özel günler için hazırlanmış sürpriz bir tatil ile de sevgilini, eşinizi şaşırtabilirsiniz. Tabi eğer sürpriz yapacaksanız, o ülkeye vizesi mutlaka olmalı ki sürpriziniz bozulmasın.

İşte size 4 romantik Avrupa ülkesi

Fransa

romantik 2

Elbette romantizm denildiği zaman en çok tercih edilen ülkelerin başında Fransa geliyor. Fransa’ya gerçekleştirdiğiniz seyahatleriniz sırasında romantizmi sonuna kadar yaşayabilmek için mutlaka Paris’e gitmeniz gerek. Paris dediğiniz zaman da mutlaka Eiffel Kulesini görmeniz gerekir. Paris’teyken Notre Dame Katedralini görmeniz de faydanıza olacaktır. Ayrıca Lüksemburg Bahçeleri de oldukça keyifli. Sevgilinizle, eşinizle birlikte Paris’teyseniz mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında III. Alexandre Köprüsü ve Seine Nehri’nin bulunduğunu da unutmamalısınız. Fransa’da iken ülkenin kuzeyinde bulunan Normandiya ve Bayeux Plajlarına da mutlaka gitmelisiniz. Şarapları ile ünlü şehirlerden biri olarak Bordeaux da bu ülkedeyken gitmeniz gereken şehirler arasında yer alıyor.

İspanya

Şüphesiz romantizm denildiği zaman adından bahsedilmesi gereken ülkelerden biri de İspanya. Her şehrinde ayrı bir güzellik bulunan bu ülkede Barselona, La Oliva, Seville, Madrid, Granada, Valencia, Benidom gibi kültürel yapıları ve doğal güzellikleri ile bilinen şehirlerde romantizmi sonuna kadar yaşayabilmeniz mümkün. Barselona’da bulunan Casa Batllo gibi mimari güzellikleri gezdikten sonra romantik bir akşam yemeği ile tatilinizi unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Tarih harmanı olarak bilinen Seville’deki Alcazar’da yürüyüş yapmak hoş anlar yaşamanızı sağlayacak. Aynı şekilde Madrid’de bulunan Retiro Park da sevgilinizle romantik bir gezinti için çok doğru bir seçim.

İtalya

romantik

Dünyanın en romantik ülkelerinden biri de İtalya’dır. Avrupa tatili planlıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken ülkelerden biri de şüphesiz ki İtalya. Ülkede elbette  akla gelen ilk şehir Roma oluyor. Kültürel olarak büyüleyici olmasının yanı sıra Aşıklar Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri gibi romantik yerleri de bulunması bakımından bu şehrin romantik bir tatil için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz. Bu ülkeye gidip de romantik bir tatil geçirmeyi istiyorsanız, değerlendirebileceğiniz şehirlerinden biri de Floransa’dır. Karla kaplı olsa da oldukça güzel bir görünüme sahip olan bu şehirde, sadece sokaklarda gezmek bile sizi mutlu edecektir. Elbette romantik şehirlerden biri olarak Venedik’i de belirtmek gerekir.

Finlandiya

Klasik hale gelmiş Avrupa ülkeleri yerine daha önce gitmediğiniz bir ülkeye gitmek istiyorsanız bunun için Finlandiya çok doğru bir alternatif. Biraz soğuk bir ülke olsa da, romantizmi iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz mekanlarla dolu olması bakımından Finlandiya da ideal bir seçim. Finlandiya’yı tercih edecek olursanız, Levi’de bulunan Levi Ski Resort kayak tatil köyü olarak çok doğru bir yer. Ayrıca Rovaniemi, Oulu ve Helsinki’de hazır bu ülkeye gelmişken mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER