Sevgililer Günü’nde gidebileceğiniz 6 şarap evi

0

sarap-evi

Kız arkadaşınızla romantik bir kutlama yapmak istiyor ama her zaman gittiğiniz mekanlardan sıkıldıysanız bu önerilerimiz oldukça hoşunuza gidecek.

İncirli Şaraphane
Kuruçeşme’de bulunan mekanın adı bahçelerinde yetişen incir ağaçlarından geliyor. 650 çeşit şarabın bulunduğu İncirli Şaraphane oldukça şık ve loş bir mekan. Çemensiz Boşnak Pastırması, Parma Jambonu, bir de içinde tütsülenmiş abaza, kars gravyeri, tulum ve eski kaşar olan İncirli Yöresel Peynir tabağı gibi aperatifler tamamen şaraba uygun olan yiyecekler. Üstelik her seçeneğin yanında beyaza mı yoksa kırmızı şaraba mı uyumlu olduğu yazıyor.

Kav Şarap Butiği
Nişantaşı Atiye Sokak’taki mekan biraz ufak ama dışarıdaki masaları da oldukça keyifli. Arjantin, Şili, Fransa, Türkiye, İtalya, İspanya gibi dünyanın çok farklı bağlarından toplanan üzümlerden yapılan şarapları burada tadabilirsiniz.

Sensus
400’den fazla şarap çeşidinin bulunduğu Sensus, Galata Kulesi’nin çok yakınında bulunuyor. Dekorasyonuyla da oldukça dikkat çeken mekan, mahzen görünümünde. Sensus’un şarküteri bölümü de oldukça meşhur.

Viktor Levi
Kadıköy’ün vazgeçilmez mekanlarından biri olan Viktor Levi de Sensus gibi mahzen dekorasyonuna sahip. Balık, fajita, wrap gibi birçok yemek çeşidinin de bulunduğu mekanın büyük bir yeşil bahçesi de var. Ayrıca ithal şaraplar haricinde kendi markaları olan Viktor Levi isimli şaraplarından deneyebilirsiniz.

Parantez Deli
Tam anlamıyla şarap severlerin buluşma noktası olan Parantez Deli, Talimhane’de konumlanmış. Kum midyesi, beğendili ahtapot, pazı yaprağında somon gibi deniz ürünlerinin yanı sıra, ayrıca her gün değişen günün menüsü seçeneğine de sahip. Şarap konusunda ise Sevilen, Gülor ve Turasan gibi butik şaraplardan tadabilirsiniz.

Covus Wine & Bites
Kız arkadaşınız Bozcaada’nın şaraplarını beğeniyorsa buraya tam anlamıyla bayılacak. Wine & Bites, Mimar Reşit Soley’in Bozcaada’da yarattığı Corvus şaraplarının İstanbul’daki adresi. Eynir tabaklarıyla da oldukça dikkat çeken mekan Akaretler’de bulunuyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER