Sevgililer Günü onu etkileyebilmenizin 7 yolu ve hazırlayabileceğiniz 9 sürpriz

0

Şubat ayı geldi ve bu ay içerisinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aşk ve romantizmle kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü var.

sevgililer-gunu-25


Birçok kadın özel günlerin hatırlanmasını ister. Emin olun erkeklerin üzerine 14 Şubat Sevgililer Günü’nde çok iş düşüyor. Bazen mecburiyetten, bazen romantizmden, bazen de sevdiğimizi etkilemek amacıyla o gün için birçok girişimde bulunuruz hatta günler öncesinden hazırlıklar yapar rezervasyonlar ayarlar, sürprizler hazırlarız. Sevgililer Günü işin içine romantizm ve sürpriz girdi mi, erkeklerden daha çok çaba harcamaları bekleniyor.

Tabi ki kim sevdiği kadını mutlu etmek, ona unutulmaz bir Sevgililer Günü yaşatmak istemez ki? Her ne kadar erkek olarak duygularımızı her zaman sözcüklere dökemesek, dışa yansıtamasak da hepimizin içinde bir yerlerde sevdiğimiz kişinin mutluluktan dolan gözlerini görme arzusu vardır.

İşte Sevgililer Günü sevdiğiniz kişiyi etkileme ve mutlu etme zamanıdır. İlk olarak karşınızdakinin hassas ve narin duygulara sahip bir varlık olduğunu erkeklere göre daha karışık karakter yapısına sahip olduğunu unutmamakta fayda var.

Sevgililer Günü onu etkileyebilmenizin 7 yolu

Sevgililer Günü aşkı temsil eder, aşk da kırmızıyı!

Yapacağınız organizasyon içinde mutlaka kırmızı teması geçmeli. Bir buket kırmızı gül hemen hemen tüm kadınları etkiler ancak yapılan çiçek aranjmanı aşırı süsleme ve gösterişten uzak olmalı sade, mağrur ve asil! Tıpkı bir kadın gibi… Üzerine kısa bir not yazmalısınız. Notun burada önemli olan kısmı sizin elinizden yazılmış ve duygularınıza tercüman olan bir değeri olması.

Yeteneklerinizi kullanın

Hobi olarak yaptığınız resim yapmak, müzikle uğraşmak, yazmak gibi uğraşlarınız olabilir. Sevdiğiniz kişiye özel sizin elinizden hazırlanmış bir hediye güzel bir sürpriz olabilir. Büyük çapta bir şey olmasına gerek yok, sevgiliniz için önemli olan onu düşünerek  hazırlamış ve sunmuş olmanız.

İnisiyatif kullanmaktan korkmayın

Bunu yapsam beğenir mi, yaptığım şeyi komik bulur mu? Diye asla düşünmeyin. Kadınlar her zaman kendine güvenen ve yaptıklarının arkasında cesurca duran erkeklerden hoşlanırlar. Sevgililer Gününde eğer imkanınız var sevdiğiniz kişi ile ilk izlediğiniz filmi bulup eve bir sinema sistemi kurup izleyebilirsiniz. Tabi ki çok daha fazlasını yaparım diyen erkekler için küçük bir sinema salonu kapatıp izledikleri ilk filmi bulup baş başa izlemekte baş döndürücü olabilir ama maddi imkanların el verdiği derecede.

Beraber bir çılgınlık yapın

Ufak ve günübirlik kaçamak 14 Şubat Sevgililer Günü için harika bir fırsat olur. Özellikle bunge jumping, rafting gibi adrenali yüksek bir eğlence, onun başını döndüreceği gibi sıkıcı ve monoton hayattan kısa bir sürede uzaklaşmasını sağladığı için mutlu olacaktır.

Her zaman yanındayım duygusunu hissettirin

Kadınlar daha önce belirttiğimiz gibi kırılgan ve korunmaya daha muhtaç varlıklardır. Özellikle böyle özel günlerde duygular daha doruklarda yaşanmakta ve sevildiğini benimsendiğini hissetmek ihtiyacı daha hat safhadadır. Yemek yerken elini tutun, Sevgililer Günü soğuk bir kış günüdür nazikçe sarılabilir, üşüyen elleri ısıtmak gibi küçük ama insanın içini ısıtan davranışlar sergileyebilirsiniz.

Detaylar önemlidir

Özellikle bu özel gün için sevgilinize, hoşlandığınız kişiye hediye almayı düşünüyorsanız daha önceki konuşmalarınızı gözden geçirin ve konuşma sırasındaki detaylara yoğunlaşın. Daha önce yapmak istediği ya da almak istediği bir şeyden size bahsetmiş ve bu hayali gerçekleşmemişse size kaçırılmayacak bir fırsat! Bunu değerlendirmelisiniz çünkü sizin bir konuşmada kısaca bile bahsi geçmiş bir şeyi unutmamış olmanız ve bunun için bir şeyler yapmanız emin olun her kızın başını döndürecek bir unsurdur.

sevgililer-günü-23

Video hazırlayın

Hem maliyeti düşük hem de ömür boyu saklanacak bu hediye fikri oldukça da etkileyici. Geçin kameranın karşına ve onu ilk gördüğünüz anı, o anda neler hissettiğinizi, nasıl aşık olduğunuzu cesur bir yüreklilikle ve dürüstçe anlatın. Ona özel bir konuşma olsun. Bu videoyu ister Sevgililer Günü’nde baş başa izleyin isterseniz 14 Şubat günü sevdiğiniz kişinin eline geçecek şekilde ayarlayıp postaya verin.

 Sevgililer Günü sevgilinize hazırlayabileceğiniz 9 sürpriz

Her yıl 14 Şubat’ta kutlanan Sevgililer Günü, sevdiğinizle birlikte baş başa, sevgi dolu dakikalar geçirip birbirinize çeşitli hediyeler verip, sürprizler yapacağınız özel bir gün.

Bu özel günde siz de kız arkadaşınıza güzel bir sürpriz yapmak istiyorsanız ve bu konuda farklı fikirlere ihtiyacınız varsa, sizin için hazırladığımız önerilerden yararlanabilirsiniz.
Sevgilinize daha önce hiç yapmadığınız farklı bir sürpriz hazırlayarak onun kalbini yeniden fethedebilirsiniz.

Mum ışığında yemek

Belki en klasik Sevgililer Günü sürprizi olacak, ancak baş başa yenilen romantik bir yemek kadınları her zaman etkiler. Daha önce böyle bir yemek yemediyseniz dışarıda ya da evde kendiniz hazırlayabileceğiniz güzel bir sofrayla Sevgililer Günü’nde kız arkadaşınızı mutlu edebilirsiniz.

Biraz macera ve adrenalin

Eğer siz ve sevgiliniz biraz olsun çılgın bir kişiliğine sahipseniz, cesaret gerektiren fikirleri uygulayabilirsiniz. Örneğin; yüksek bir binada çalışan sevgilinize dış cephe silme asansörlerini kullanarak cama gelip ona onu sevdiğinizi belirten notlar göstermeniz oldukça hoş bir sürpriz olacaktır.

Anons yapın

Kız arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğinizi gösterebilmek için çeşitli alanlarda anonslar yaptırabilirsiniz. Gittiğiniz bir mağazada ya da markette mikrofonlar aracılığı ile sevginizi haykırabileceğiniz gibi gittiğiniz bir mekanda da beklemediği bir şekilde sahneye çıkıp ona olan sevginizi söylemeniz emin olun çok hoşuna gidecektir.

Nostalji yaşatın

Sevgilinizi eski zamanlara götürebilmek ve onu saf aşkınızla gülümsetebilmek için nostalji yaşatın. Bunun için kenarda köşede kalmış bir çocukluk fotoğrafını büyütüp çerçeveletebilir, ya da bu fotoğrafları yeniletip büyütebilirsiniz. Hatta birlikte geçirdiğiniz güzel bir günü yeniden yaşatarak onu mutlu edebilirsiniz.

Evde piknik yapmak

Havalar soğuk olduğu için dışarıda piknik yapmak çok zor olabilir. Bu yüzden evde piknik yapmak enterasan olabilir. Salonunuzda kocaman bir alan açıp piknik sofrası kurmanız, kokulu mumlar ve loş bir ışık çok romantik bir ortam yaratabilir. 

sevgilier-günü-35Radyodan aşk ilanı

Sevgilinizin sürekli dinlediği bir radyo programı varsa bu programa mesaj göndererek sevginizi anlatabilirsiniz. Eğer böyle bir radyo programı bulunmuyorsa birlikte arabada olduğunuz bir saate denk getirecek şekilde önceden organizasyon yaparak radyodan ona olan sevginizi haykırabilirsiniz.

Bilboard’da aşk ilanı

Maddi durumunuz elveriyorsa, her gün geçtiği bir yoldaki bilboardu kiralayarak, bastırdığınız afişle buradan aşkınızı gösterebilirsiniz. Burada onun fotoğrafını kullanabilir ve bir günlüğüne de olsa herkesin sevginizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Gazeteye ilan verebilirsiniz

Böyle özel günlerde pek çok gazete özel bir köşe ayırarak buradan sevginizi ilan etmenizi sağlayabiliyor.

Özel havai fişek gösterisi

Maddi olanaklarınız uygunsa, açık bir alana kız arkadaşınızı götürüp burada havai fişek gösterisi izletebilirsiniz. Hatta yüksek binalarda uygulanan ışık gösterisi ile sevginizi anlatabilirsiniz.

Küçük bir hava gezisi

Boş bir araziye yukarıdan görülebilecek şekilde sevginizi anlatan sözler yazabilir, kısa turlar yaptıracak bir helikopter kiralayarak ona gökyüzünden bu yazıyı gösterebilirsiniz.  Emin olun kız arkadaşınız böyle bir sürprizle mutluluktan ağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER