Sevgililer Günü için gidebileceğiniz İstanbul’a yakın 5 yer

0

Sevgililer Günü olan 14 Şubat’ın hafta sonuna denk gelmesi sayesinde kız arkadaşınızla ya da eşinizle muhteşem bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz.

sevgililer-günü

İstanbul’dan uzaklaşmak istemiyorsanız buna gerek kalmadan çok eğlenceli bir tatil geçirebilmek de elinizde. Sevgililer Günü biraz baş başa kalmak ve şehrin kaosundan kurtulabilmek için huzuru ve romantizmi çok uzağa gitmeden de yakın yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sevgililer Günü için gidebileceğiniz İstanbul’a yakın 5 yer

Maşukiye ve Kartepe

İstanbul’dan 100 km uzaklıkta bulunan Maşukiye ve Kartepe bölgelerine gitmeyi düşünüyorsanız bunun için en doğru zaman Sevgililer Günü olacaktır. Kendiliğinden romantik bir havaya sahip olan bu yerler, Sevgililer Günü’nde sizi romantizmle baş başa bırakacak. Kartepe’de bulunan kayak merkezi sayesinde sevgilinizle ya da eşinizle çok romantik bir kar tatili gerçekleştirmeniz de mümkündür. Sevgililer Günü’nün hafta sonuna denk gelmesi sayesinde burada çok güzel bir hafta sonu tatili geçirmeniz mümkün. ATV ile doğa turu gerçekleştirebileceğiniz bu güzel mekanlarda kayak ve diğer kış sporlarını yaparak adrenalini iliklerinize kadar hissedebileceksiniz. Alabalığı da ünlü olan bu yerlerde sevgilinizle balık keyfi de yapabilirsiniz.

Polonezköy

Günümüzde hala Polonyalıların yaşamış olduğu Polonezköy’de sevdiğiniz kişiyle birlikte çok mutlu bir tatil geçirebilirsiniz. Doğayla baş başa bir tatil geçirebileceğiniz, sessiz ve huzurlu ortamda yürüyüşe çıkabileceğiniz bir yer olan Polonezköy’de kış mevsiminin de ayrı bir tadı olduğunu görebileceksiniz. İstanbul’a nazaran havası da daha ılık olan bu eşsiz yer İstanbul’a en yakın alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Yarım saat içerisinde ulaşabileceğiniz bu yerde kesinlikle mutlu zamanlar yaşayabilirsiniz.

Silivri

İstanbul’un içerisinde yer almasına rağmen İstanbul’un keşmekeşi ve stresinden uzakta olan Silivri, şehir merkezinin 70 km dışında yer alıyor. En kötü ihtimalle de 1 saat içinde ulaşabileceğiniz uzaklıkta. İstediğiniz gibi huzur bulabileceğiniz bir mekan olan Silivri’de, liman içinde kiralık teknelerle sahil turu da yapabilirsiniz. Eşsiz sahili boyunca yürüyüş yapabileceğiniz gibi, sahil kenarında bulunan çay bahçelerinde çay içmek de sizi mutlu edebilecek. Eskiden kale dışında herhangi bir evi bulunmayan Silivri sahilinde bu kasabanın keyfini gönlünüzce yaşayabilirsiniz.

Sapanca

Stresli iş hayatından kurtulmak için tercih edebileceğiniz yerlerden biri olan Sapanca muhteşem dağ evleri ve gölü ile Sevgililer Günü için tercih edebileceğiniz ideal mekanlardan biri. İstanbul’dan 120 km uzaklıkta bulunan Sapanca’da oksijen ve doğanın eşsizliğinden büyülenebilirsiniz. Romantik geziler gerçekleştirebileceğiniz botanik bahçeleri, birbirinden güzel ve şifalı termal tesisleri ile kendinizi ve sevgilinizi şımartabileceğiniz bir hafta sonu tatili için Sapanca’yı tercih edebilirsiniz.

Mudurnu

Pek çok medeniyetin çağlar boyunca bulunduğu sevimli bir kasaba olan Mudurnu, sahip olduğu yüzlerce yıllık konakları ve tarihi güzellikleri ile romantik bir hafta sonu için doğru bir tercih olabilir. Mudurnu’da konaklamak için tarihi bir konağı tercih etmeniz Sevgililer Günü için güzel bir seçim. Yöresel tatları mutlaka denemeniz gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkan Mudurnu’da kasabanın sembolü haline gelmiş olan saat kulesine çıkarken kullanacağınız dik yokuş size harika bir manzara da sunacaktır. Bu yüzden Sevgililer Günü’nde kız arkadaşınızı ya da eşinizi alıp mutlaka küçük bir hafta sonu kaçamağı yapmalısınız.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER