Seks sırasında en çok tercih edilen pozisyonlar

0

Seks çiftlerden her ikisini de mutlu etmeli. Çiftlerin birlikte zevk alması ve doruğa ulaşması için ön sevişme kadar, seçilen doğru pozisyonlar da önemli.

Aynı partner ile zamanla yaşanan cinsel ilişkinin rutine girmemesi açısından seks sırasında farklı pozisyonlar denenmeli. Bu sayede çiftler hem daha çok zevk alabilir hem de cinsel hayatlarını çok daha renklendirebilir.

İşte en çok tercih edilen seks pozisyonları

Misyoner pozisyonu

En çok kullanılan ve tercih edilen pozisyonlardan biri olan misyoner pozisyonu yani kadın sırt üstü yattığı ve erkeğin kadın üstünde olduğu bu pozisyonda  aslında kadın pek de rahat edemez çünkü hareket edebilme kabiliyeti sınırlıdır. Buna karşılık penisin çok daha rahatlıkla vajinanın en derin kısmına ulaşabilmesi kadının tatmin olma olasılığı da arttırıyor. Sürekli ve tek pozisyon olarak tercih edilmediği sürece kullanılabilir. Bu pozisyonun avantajı yüz yüze olduğu için öpüşmenin de daha kolay olması. Çünkü bu pozisyonda erkeğin daha aktif olması özellikle erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin daha erken boşalmasına sebep olacağı gibi zamanla cinsel ilişkiyi rutine sokabilir. Bu durumda misyoner pozisyonundayken kadın üste geçerek pozisyon hemen değiştirilebilir. Özellikle sürekli aktif olmak istemeyen erkekleri ya da sevişirken daha çok hareket etmeyi seven kadınları da bu pozisyon değişikliği mutlu edecektir.

erken-boşalma

Jokey pozisyonu

Kadının üstte, erkeğin altta olduğu bu pozisyon hem kadın yüzü erkeğe dönükken hem de sırtı erkeğe dönükken dönükken uygulanabiliyor. Özellikle sevişme hızını ayarlayabilmesi ve daha çok zevk alabilmesi açısından kadın için avantajlı bir pozisyon. Tabi erkek için de. Kimi erkek bu pozisyona bayılır çünkü kadının da aktif olması ve sevişmeyi yönlendirmesi hoşuna gider ve çiftle çok daha zevk alabilir. Misyoner pozisyonunda iken pozisyon değiştirerek jokey pozisyonuna geçilebilir.

Ayakta seks

Özellikle farklı sevişme şekilleri denemek isteyenler için heyecan veren bir pozisyon olabilir. Erkek duvara yaslandığında ve çiftler öpüşürken, kadının erkeğin kucağına bacaklarını sararak oturması her iki tarafa da oldukça zevk verebilir. Tabi burada erkeğin kadını düşürme riskini önlemesi için,  erkeğin bacak kaslarının güçlü olması ve kadını rahat  taşıyabilmesi önemli aksi durumda kadın kadar erkek için de zevkten çok eziyete dönüşebilir. Ayakta seks yapmanın daha rahat yöntemi; kadının duvara ayakta durarak yaslandığı ve erkeğin penisini vajinaya sokarak birleşmenin sağlandığı pozisyon.

seks

Kucak pozisyonu

Bu pozisyonda erkek oturur ve kadın erkeğin kucağına oturarak ve kontrol kadında olarak sevişme gerçekleştirilir. Bu pozisyonun avantajı öpüşmenin daha rahat yapılabiliyor olması ve erkeğin kadının kalçalarına rahatlıkla dokunabilmesi.

Yogi pozisyonu

Bu pozisyonda yatağa sırt üstü uzanarak ve sırtını kavisleyerek elleri ve ayakları üzerinde dururken erkek dizleri üzerindeyken kadının bacakları arasından girer.

Kadın ve erkeğin yan yana olduğu pozisyon

Bir nevi misyoner pozisyonunun yana yana yapılması denilebilir. Kadın ve erkek gene yüz yüze olduğu için hem birbirilerini okşamaları hem de öpebilmeleri açısından ideal bir pozisyon. Bacakların iç içe geçiyor olması bu pozisyonda penisin tam anlamıyla vajinada olabilmesini zorlaştırabilir. Özellikle uyarılma konusunda zorluk yaşayanlar için pek tercih edilmeyebilir. En azından rutini kırmak açısından bu pozisyon ara sıra denenebilir.

seks-2

Kaşık pozisyonu

Kadın ve erkeğin gene yana yana yattığı fakat bu sefer her ikisinin de aynı yöne bakarak ve erkeğin kadının arkasında olarak. Özellikle sarılarak sevişmeyi seven çiftlerin,  daha soft ve sarılarak yapılan bir pozisyon olması nedeniyle seks sırasında tercih edebileceği bir pozisyon. Buna karşılık kadınların orgazmı açısından çok da ideal bir pozisyon kimi zaman olmayabilir.

 

 

 

 

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER