Saç ektirmeye düşünenlere 3 önemli tavsiye

0

sac-ektirme

Saç dökülmesi görsel bir sorun. Bu nedenle erkekler için çözümlenmesi gereken can sıkıcı durumlardan birisi. Genetik olarak veya sonradan bazı dış etkenler nedeni ile dökülen saçlara kalıcı çözümler bulmak bu sorunu yaşayan her erkeğin isteği. Saçlarda yaşanan ve gözle görülecek derecede yoğun olan saç dökülmeleri kişilerin kendilerini kötü hissetmelerinin nedenlerinden. Görsel sorunların yanında, onlarla birlikte gelen ruhsal problemler bazı erkeklerde ileri safhalarda yaşanabilmekte. Bu nedenle saç dökülmelerinin önüne geçmek için uygulanan en etkili yöntem saç ekimleri. Ülkemizde erkeklerin en sık tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olan saç ekimi operasyonları yılda 300 binden fazla talep almakta. Son derece doğal, insanın kendi saçından yapılan ve kalıcı olan bu operasyonlar ülkemizde başarı ile yapılıyor. Yurt dışından gelen binlerce hasta bu durumun en iyi göstergesi.

Saç ekim operasyonları en hızlı ve etkili yollardan biridir ancak bir o kadarda özen gösterilmesi ve ciddiye alınması gereken bir durumdur. Saç ekim öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Sonuçların sağlıklı olabilmesi bunlara bağlıdır. Aksi bir durum oluştuğunda, doğuracağı olumsuz sonuçlar bir hayli can sıkıcıdır. Saç ekimi geri dönüşü olmayan bir operasyondur. Bu nedenle ekim kararı almadan önce bazı tavsiyelere kulak vermek gerekir. İşte saç ektirmeyi düşünenlere en önemli 3 tavsiye;

• Saç ekimi yaptıracağınız kliniği iyi bir araştırma sonucu belirlemenizde fayda var. Bu operasyonlar son derece hassastır, bu nedenle steril ortamlarda yapılması gerekir. Özellikle operasyonun yapıldığı ameliyathane hijyen kurallarına uygun olmalıdır.

• Başarılı geçen saç ekim işlemleri uygulanan kişilere herhangi bir ağrı veya sancı vermez. Beklenmeyen etkiler görülmesi operasyonun başarılı geçmediğini gösterir. Başarılı operasyonların yapılabilmesi de tabi ki uzman doktorların sayesindedir. Seçeceğiniz klinik kadar ekimi yapacak olan doktorda oldukça önemlidir. Bu nedenle size tavsiyemiz, saç ekimi yaptırmadan önce doktorunuzu kendinizin seçmesidir.

• Doktorunuz ekim öncesi size uygulamanız gereken bazı şartlar sunacaktır. Örneğin ekimden bir hafta önce alkol almayı bırakmanız gerekmektedir. Ve ekim sonrasında da belirli bir süre uymanız gereken kurallar olacaktır. Bu durumda doktorunuzun size verdiği listelere harfiyen uymanız operasyonunuzun başarılı geçmesini ve kalıcı olmasını sağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER