Saç dökülmelerine karşı 5 çözüm

0

sac-dokulmesi
Kadınların olduğu kadar erkeklerin de orta yaşla birlikte en rahatsız olduğu konulardan biri saç dökülmeleri olarak karşımıza çıkıyor. Yaşlılığın da bir göstergesi olarak kabul edilen bu durum bir zamanlar sahip olduğunuz ve ayna karşısında saçlarınıza şekil vermek için saatlerinizi harcadığınız günleri özlemenize neden olabiliyor. Saç dökülmelerine karşı 5 çözüm sayesinde saç dökülmesi sorununuzla baş edebilmeniz ve saçınızın daha hızlı şekilde uzamasını sağlamanız mümkün olacaktır.

  1. Kan dolaşımınızı hızlandırarak saç köklerini canlandırabilmek için saç derinize zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağıyla masaj yapmanız faydalı olacaktır. Saçlarınızı duruladıktan sonra ılık suyla masaj yapmak da bu konuda oldukça etkili olacaktır.
  2. Çok demlenmiş olan alma parçaları ile kremsi Hindistan cevizi yağını kullanarak hazırlayacağınız alma yağı sayesinde saç derisini tedavi ederek saçınızın uzamasını sağlayabilir, kuruma ve kaşınma sorunuzdan kurtulabilirsiniz. Saç derinize masaj yaparak bu karışımı kullanıp bone yardımıyla saçınızı örttükten sonra sabah kalktığınızda hafif bir şampuanla saçınızı yıkayıp soğuk suyla duruladığınızda etkisini göstermesi mümkün olacaktır.
  3. Aktardan aldığınız kokulu sardunya yapraklarını 15-30 dakika kadar kaynamış olan suyun içine attıktan sonra beyazlaşmasını bekleyin. Daha sonra bu suyu süzerek saçınızı şampuanladıktan sonra kullanın. Haftada iki kez saç durulaması için kullandığınız bu suyun etkilerini kısa süre içerisinde görebilirsiniz.
  4. Saç dökülmesi tedavisinde en sık kullanılan doğal yöntemlerinden biri de biberiyedir. Bir tutam biberiye yaprağını kısık ateşte 20 dakika kaynatıp süzdükten sonra her gün saçınızın son durulama suyu olarak kullanmanız sayesinde dökülen saçlarınızın geri gelmesi mümkün olacak ve bu suyu doğal bir saç kremi olarak da kullanabileceksiniz. Fazla yaptığınız takdirde buzdolabınızda da 3 gün bekletebilirsiniz.
  5. Yonca suyu da saç dökülmelerine karşı size önerebileceklerimiz arasında yer alıyor. Saç köklerini besleyen yonca suyu saçın incelmesini de engelleyerek yeni saçların gelişmesinde faydalı etki yaratmaktadır. Bu sıvıyı havuç suyu ile birlikte serinletici bir vitamin içeceği olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede saçınız için ihtiyacınız olan vitaminleri de vücudunuza alabilmeniz ve bu sorundan kurtulmanız mümkün olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER