Protein tozu hakkında merak edilenler

0

Kas yapmak ve yağlarınızı kolayca yakmak istiyorsanız daha fazla protein tüketmeniz gerekir. Gündelik egzersiz sırasında yapılan ağırlık çalışmaları ve kardiyo çalışmaları nedeniyle çok daha fazla protein alımına ihtiyaç duyarsınız. Protein tozu, protein tozu fiyatları, protein tozu markaları hakkında merak edilenleri bu yazımızda derledik.

protein-tozu
Hardline Protien Tozu

Protein ihtiyaçlarınızı besinlerden karşılayabilirsiniz ama bu her zaman yeterli olmayabilir. İşte bu durumda, günlük ihtiyacınız olan fazla proteini karşılayabilmeniz konusunda protein tozu imdadınıza yetişiyor.

Optimum protein tozu, hardline protein tozu, weider protein tozu, toz olarak satılan protein sporcu besinleri arasında yer alıyor.

Protein tozunu kullanmak oldukça kolay. Protein tozunu hem suyla birlikte tüketebilirsiniz hem de seviyorsanız süt ya da hindistan cevizi suyu ile kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz meyvelerin suyunu karıştırarak hazırladığınız meyve suyuna da karıştırabilirsiniz. Çeşitli yemek tarifleri içerisinde de protein tozunu kullanabilmek mümkün.

Protein tozunu ne zaman kullanmalıyım diye merak ediyorsanız; kullanım için en ideal zaman yaptığınız antremanlar sonrası olacaktır.

Protein tozu birçok yönden ek besinler arasında tercih edilmekte. Protein tozu seçerken bilindik markaların ürünlerini tercih etmenizde fayda var. Tercih edebileceğiniz ürünlerden biri hardline protein tozu. Hardline Whey 3Matrix Protein Tozu 2300gr kıvamı ve hafif yapısı ile tüketimi son derece kolay. Çok düşük oranda yağ ve karbonhidrat içeriyor olup ilavelerden kaçınılmış. İzole, hidrolize ve kompleks whey protein içeriğine sahip son derece özel bir ürün.  Laktoz içermeyen ve dünyanın en iyi whey protein izolatının bir araya gelmesiyle hazırlanmış olan bu ürünün üretiminde aspartamdan kaçınılmış.

Hardline Whey 3Matrix protein tozu servisinde 35,3 gr protein içermekte. 3000 mg saf kreatin monohidrat, 7900 mg BCAA amino asit, 5000 mg Glutamin ve Glutamin öncüleri içeriyor.

Ayrıca 3 farklı protein içeriğine sahip. Bunlar; izole protein, hidrolize protein ve kompleks protein. Yeni başlayanlar  antrenmandan hemen sonra 2 ölçek (44 gr) Hardline Whey 3Matrix protein tozunu 300 ml su ile karışıtırıp kullanabilir. Orta seviye için sabah kalktıktan sonra ve antrenmandan hemen sonra 2 ölçek (44 gr) ürünü 300 ml su ile karışıtırıp alabiliyorsunuz. İleri seviye için sabah kalktıktan sonra, antrenmandan önce ve hemen sonra 2 ölçek (44 gr) ürünü 300 ml su ile karışıtırıp kullanabiliyorsunuz.

Toz protein kullanmanın birçok faydası var. Bunlardan da bahsedelim. Günde bir ölçek toz protein kullanmak kaslarınızın yenilenmesi ve onarılması açısından önemli. Protein tozu kullanımı kaslarınızı güçlendiriyor. Ayrıca daha sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmanız için de etkili. Protein tozunun bir diğer faydası da öğünlerinizi yedikten sonra uzun süre tok hissetmenizi sağlaması.

Kas yapma sürecinde protein ihtiyacınız varsa ve kendinize sporcu besinleri arıyorsanız www.provitanya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER