Ona güvenmemeni gerektiren 6 belirti

0

erkek-kadin-iliski

Bir ilişkinin en önemli yapı taşlarından biri olan güven duygusu kolay oluşturulmamakla birlikte, güvenin kırılması da kolayca mümkündür. Kız arkadaşınıza güvenip güvenmeme ya da güvenmeye devam edip etmeme konusunda endişeler yaşıyorsanız bazı davranışlarına dikkat etmenizde yarar var.

Ona güvenmemeni gerektiren 6 belirti sayesinde kız arkadaşınızın sizden sakladığı bir şey olup olmadığını ya da güveninizi zedeleyecek bir şey yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz.

1- Telefon saklama: Eşiniz ya da kız arkadaşınız telefonu ile çok uğraşıyor ve bir yere gittiği zaman telefonunu sizinle aynı yerde bırakamıyorsa şüphe edeceğiniz bir şeyler var demektir. Yanınızda siz varken telefonuna bakmaması ya da mesajlara cevap vermemesi de aynı şekilde değerlendirilebilir.

2- Türlü bahanelerle planlarınızı ertelemesi: Görüşeceğiniz günü günler öncesinden belirlemenize rağmen saçma bahaneler üretip görüşme gününüzü erteliyor ya da belli bir zaman belirtmeden “daha sonra yaparız” şeklinde bir ifade kullanıyorsa sizi ertelemesini normal karşılamamanız gerekir.

3- Daha önce yapılan hatalar: Yalan söylemek ve aldatmak gibi hatalar tekrarlanabileceğinden dolayı size yalan söyleyen ve hatta geçmişte sizi aldatmış olan kişiye tekrar güvenmeniz pek doğru olmayacaktır. Nasılsa tekrar güvenini kazanırım diyerek size karşı aynı hataları işlemesi söz konusu olabilmektedir.

4- Saklamak:  Kadınların bir şeyleri gizlemesi, saklaması şüphe uyandıran hareketlerdir. “Sorsaydın söylerdim” diyen biri zaten sizin onaylamayacağınız bir şey yapacağının ya da yaptığının farkındadır ve bu sebeple sizden bir şeyler saklama gereği duymuştur.

5- Aramalarınıza yanıt vermemesi: Bazı zamanlarda birlikte olduğunuz kişinin aramalarınıza yanıt vermemesi söz konusu oluyorsa bu şüphe uyandırıcıdır. Ayrıca size geri dönüş yapması uzun sürüyor veya dönmüyorsa bu durumun da şüphe uyandırıcı olduğunun farkına varmalısınız.

6- Yalnız bırakması: Siz ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olmayan bir erkeğe güvenmeniz ve ömrünüzü bu erkekle geçirmeniz yanlıştır. Her ihtiyacınız olduğunda ortadan kaybolacak ve sadece kendi istediği zamanlarda sizinle vakit geçirecek birinin hayatınızda olmaması daha doğru olacaktır.  Sıkıldığınızda, üzüldüğünüzde ya da yalnız kalmak istemediğinizde yanınızda olmayan biriyle bir ömrün geçmesi mümkün değildir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER