Lezzetli mezeleri ile meşhur İstanbul’daki 7 restoran

0

balikciGünün yorgunluğunu atmak için yapılabilecek en keyifli şeylerden biri hoş bir mekanda yenen lezzetli, hoş sohbetli akşam yemekleridir. Özellikle hafta sonu akşamları daha da yoğunluk yaşanan restoranların sofralarını güzelleştirip zenginleştirenlerden biri de lezzetli mezelerdir. Hele ki dinlendiren, huzur veren bir manzaraya sahip yerde yenen mezelerin tadına doyum olmaz. Hele çilingir sofralarının vazgeçilmezidir mezeler.

İstanbul’da en leziz mezeleri yiyebileceğiniz restoranları sizin için hazırladık.

Bebek-Balıkçısı

Bebek Balıkçısı

Boğaz’ın en iyi balıkçısı ödülünün sahibi olan Bebek Balıkçısı’nda boğazın eşsiz manzarası eşliğinde muhteşem tatta mezeler yiyebilirsiniz. Boğazın en güzel semti Bebek’te bulunan restoran özellikle misafirleriniz ağırlayabileceğiniz harika bir seçim olabilir. Terasın olağanüstü manzarası hem sizi hem de misafirlerini kendinden geçirebilir. Midye dolmasını tatmadan kesinlikle buradan ayrılmayın.

Bebek-Balıkçısı-1

Takanik Balık

1998 yılında Yeniköy limanında açılan ve Arnavutköy, Yeniköy Park ve Suadiye’de şubeleri olan Tatanik Balık’ta yediğiniz midye dolmanın tadını unutmanız mümkün değil. Mezeleri yanı sıra her gün çıkan taze çıkan balık çorbası, nefis salataları, ara sıcakları ve taze balık seçenekleri ile keyif alacağınız bir menü sizi bekliyor.Takanik-Balık-1

Cunda Balık

Ege’ye özel tatları yiyebileceğiniz restoran Bostancı’da bulunuyor. Cunda’ya henüz gidemediyseniz Cunda Adası’nda tadılan lezzetleri deneyebileceğiniz bir restoran olan Cunda Balık’ta en az 70-75 çeşit meze ve ara sıcaktan oluşan geniş meze seçenekleri bulunuyor. Özellikle Ege otları arasında seçim yapmakta oldukça zorlanacaksınız. Ayvalık’tan günlük olarak gelen taze ege balıkları mezelerden sonra damağınızda ayrı bir lezzet bırakacak.

misina-balik-1

Misina Balık

Fenerbahçe Dalyan’daki tarihi çamların gölgesi altında yer alan Misina, İstanbulluların Girit ve Rum mutfağı başta olmak üzere Ege ve Marmara’nın lezzetlerini tadabileceği bir yer. Mezelerinin lezzetine doyamayacağınız yerlerden biri olan Misina Balık tercih edebileceğiniz Anadolu yakasındaki mekanlardan biri.

misina-balik

Safi

Beyoğlu’nda bulunan Safi’de 30 yakın meze çeşidinin tadına bakabilirsiniz. Mezelerinin yanı sıra dekorasyonu ile de hoşunuza gidecek mekan adeta dekorasyonu ile sizi Ege’ye götürebilir.

Asmalı Cavit

Asmalımescit’de bulunan Asmalı Cavit’te yiyeceğiniz mezelerin tadı uzun zaman damağınızdan silinmez. Yemeklerinin güzelliği yanı sıra servisin düzgünlüğü de dikkat çekiyor.

Chef Mezze

Mezeleriyle ün salmış bir yer olan Chef Mezze Kuruçeşme’de Sortie’nin içinde hizmet veriyor. Boğazın eşsiz manzarası karşısında keyif yaparken masanıza gelen çeşit çeşit meze içerisinden hangisini seçeceğinizi şaşırabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER