Kurban Bayramı’nda Güney’e Kaçın

0

tatil

Bu yılki Kurban Bayramı’nda doğanın eşsiz güzellikleriyle buluşup bambaşka kültürlerle tanışmak istiyorsanız, Güney’e doğru yol alın. Bugüne kadarkilerden farklı, keyifli ve heyecan dolu bir tatil için Güney Afrika ve Güney Amerika’yı keşfe çıkabilirsiniz. Setur’un Kurban Bayramı yurtdışı turları arasında yer alan Güney Afrika ve Güney Amerika turları sizlere unutulmaz bir tatil vaat ediyor. Sizler için bu turda yapabileceğiniz keyifli aktivitelere dair ufak önerilerde bulunduk.

Güney Afrika Turu

Bu Kurban Bayramı’nda doğayla iç içe macera dolu bir yolculuk hayal ediyorsanız, Güney Afrika turları sizin için ideal olabilir. Livingstone’un izinde Zambezi turuyla Johannesburg, Viktorya Şelaleleri, Zambezi nehri ve Chobe Milli parkını keşfedeceğiniz benzersiz bir tatile çıkabilirsiniz.

3 milyonluk nüfusuyla Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en kalabalık ikinci şehri olan Johannesburg, aynı zamanda Afrika’nın en zengin bölgelerinden biri. Apartheid Müzesi, Satyagraha House, Walter Sisulu Ulusal Botanik bahçesi, ve Pilanesberg Parkı şehirde görülmesi gereken yerlerden. Safari için tercih edilen duraklardan biri olan Pilanesberg Parkı’nda vahşi hayvanları inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Güney Afrika turunun olmazsa olmazlarından biri de Victoria Şelaleleri. Dünyanın en görkemli şelaleleri arasında yer alan Victoria Falls, her yıl binlerce turistin akınına uğruyor. 128 m uzunluğunda ve 1,7 km genişliğinde olan şelale dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilmekte. Bu doğa harikasını yakından görmenin keyfi bir başka oluyor.

Şelale etrafında helikopter ile keşif uçuşu yapabilir, nostaljik tren ile Şelale turu, Fil Safari, Aslanlarla yürüyüş, Bungee Jumping, Rafting, Bridge Sliding, ve Kuş Gözlemi gibi aktivitelerle gezinize biraz renk ve heyecan katabilirsiniz.

Dünyanın en önemli nehirlerinden biri olan Zambezi Nehri de görülmeye değer yerlerden. Gün batımını izlemek için güzel bir yer arıyorsanız, Zambezi Nehri’nden daha iyisi olamaz. Şelalenin Zimbabve tarafına da uğramadan geçmeyin. Bu bölgede Gürleyen Duman olarak bilinen Mosi-oa-Tunya yı yakından görebilirsiniz.

Özenle korunmuş milli parkalara sahip Botsvana’da, Chobe Nehrinin kıyısında Chobe Milli Parkı bulunuyor. Afrika’nın bilinen en cüsseli, 70.000’e yakın Kalahari fillerinin yer aldığı parkta safariye çıkıp hayvanların doğal yaşantılarına ortak olabilirsiniz.

Hayvanları avlanırken görebileceğiniz en iyi zaman günün ilk ışıklarıdır. Bu sebeple gün ağarmaya başladığında “game drive” için hareket edin. İsterseniz öğleden sonra Chobe nehri üzerinden onları seyredip hayvanların susuzluklarını gidermek adına nehir kenarında yarattıkları eşsiz manzaraya şahit olabilirsiniz.

Güney Amerika Turu

Güney Amerika turuyla, Buenos Aires, Rio De Jenario ve Iguazu şehirlerini keşfedeceğiniz güzel bir tatile çıkabilirsiniz. Bu üç güzel şehirle ilgili seyahatinizde size yol gösterecek birkaç öneride bulunduk.

Arjantin’in başkenti ve Güney Amerika’nın en popüler şehri olan Buenos Aires, tarihi yapıları, parkları, kiliseleri ve daha birçok cazibe noktasıyla gezginlerin uğrak adresi.

Tangonun ana vatanı Buenos Aires’de birbirinden güzel gezi durakları bulunuyor. Eva Peron’un mezarının yer aldığı Recoleta Mezarlığı, Plaza de Mayo, Gemiciler Semti La Boca, Recoleta, Palermo Parkı şehirde görülmesi gereken yerlerden. Recoleta, mezarlığın yanı sıra ünlü restoranlar ve barlarla dolu renkli sokaklarıyla dikkat çekiyor.

Öğle vaktinde San Isidro ve Delta Tigre turuna katılıp tekne ile kanallar arasında şehrin Venedik’i andıran bölgelerini gezebilirsiniz.

Kırsal hayatı seviyorsanız, Arjantin kovboylarının atlarla gösteri yaptığı Gaucho turuna katılabilirsiniz. Bu turda bir çiftliği ziyaret edip Arjantin kırsal hayatına vakıf olurken, kovboyların atlarla yaptıkları gösterileri izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz

Güney Amerika Turları’nın vazgeçilmez durağı Buenos Aires’e gidip de tango yapmadan dönmek büyük bir eksiklik olur. Burada bir akşam Tango gösterisi izleyerek keyifli bir gece geçirebilirsiniz.

Brezilya’nın en gözde şehirlerinden biri olan Rio de Janerio, enfes plajları, samba dansı ve muazzam tepeleriyle ünlü bir bölge. Rio karnavalıyla öne çıkan şehirde Corcovado Tepesi, Sugar Loaf Tepesi, Maracana Stadyumu ve Copacabana Plajı’nı mutlaka görmelisiniz.

82.227 kişilik nüfusuyla Arjantin’in Misiones eyaletinin en kalabalık 5. Şehri olan Puerto Iguazu denilince akla ilk olarak Iguazu Şelaleleri geliyor. Arjantin, Paraguay ve Brezilya sınırında, yağmur ormanlarının içinde bulunan farklı boyutlardaki 300 adet şelale, nefes kesici güzelliğiyle kendine hayran bırakıyor.

Iguazu aynı zamanda ilginç dans gösterileri ve şovların eksik olmadığı bir yer. Sambanın en güzel örneklerini izlemek için, bir akşam yemekli Rafa Ynn Show’a katılmanızı öneririz. Son derece eğlenceli ve keyifli bir gece geçireceğinize şüphe yok.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER