Koç burcu erkeğinin özellikleri

0

Koç burcu, Zodyak’ın ilk burcudur. Yeniden uyanışın simgesi olarak tanımlayabiliriz bu burcu. 21 Mart-21 Nisan arasında doğan kişiler bu burca sahiptirler.  

koc-burcu

Fiziksel ve ruhsal enerjileri sayesinde hayata renk katarlar. Bu burcun erkeğin gayet gayretli, hareketli ve güler yüzlüdür. Sabırsızdırlar ve vazgeçilmeyen tiplerdir. Ateş grubunda yer alan bu burcun gezegeni Mars’tır. Mitolojik yöneticisi savaş tanrısıdır. Polis, psikolog, mühendis, sporcu dişçi, kasap gibi farklı meslek grubunda çalışmaları mümkündür.

Marka kıyafetlerden hoşlanırlar ve kıyafet seçimlerinde öncelikleri markadır. Kararlı ve kesin çizgileri vardır. Kaş, çene ön plandadır. Oldukça gür kaşları oldukları için kaş yapılarıyla dikkat çeker.  Paldır küldür kapılardan geçerken, arkalarında ve önlerinde kim var hiç önemli değildir. Öne doğru eğik yürümelerinden dolayı ilerde kamburluk çekebilirler.

Koç erkekleri zeki ve çabuk kavrayan kişilerdir. Organizasyon yetenekleri oldukça gelişmiştir. Çevrelerindeki insanları, zor hedeflere yönlendiren öncü bir burçtur. Kuvvetli inançları ve ihtirasları vardır. Ancak nadiren büyük servet sahibi olur bu erkekler ve zengin olurlar. İnsanları mutlu etmekten çok hoşlanırlar. Bir koç erkeğinin parasını, eşyalarını gönül rahatlıkla kullanabilirsiniz gönlü oldukça boldur. Demirin bükülmez gücü olarak koç burcu erkeği kendisini gösterir. İçtenlik ve dürüstlük Koç burcu erkeğinin en belirgin özelliklerindendir. Herkesi kendileri gibi bildikleri için de birçok defa insanlardan hayal kırıklığına uğrarlar ancak bu durumdan dolayı çok fazla kin gütmezler.

Koç burcu erkeği tam anlamıyla evinin tek hakimidir, bir konuda bir kere karar verdiği zaman kimse onu fikrinden döndüremez. Kavgaya, gürültüye ve patırtıya pek gelemez çünkü mizacına terstir. Evlendiği insanın her zaman sevimli, cana yakın ve cazibeli olmasını isterler. Sevildiği kadar severler. Karısının duygularına aslında her zaman değer verdiği tam anlamıyla söylenemez. Fakat sorumluluklarının bilincinde olan tam aile reisidir.

Cömert olmalarından dolayı koç burcu erkeği, yapacakları yardımın sınırı asla olmaz. Karşısındaki insanların sorumluluklarını paylaşabilecek veya üstlenebilecek kocaman yürekli bir kişiliğe sahiptir. Özellikle dostları ve arkadaşları koç burcu erkeği için her şeyden önce gelir, arkadaşlarına çok fazla değer verir ve onları dikkatle seçer.

Koç burcu erkeği hayattan aşırı derecede zevk aldığı ve hayattan zevk alarak yaşadığını ayrıca belirtmek gerekir. Zorluklar yaşasa da her daim hayatın iyi yönünü görmeye çalışır ve o tarafından bakmaya çalışır. Keyfine çok düşkündür. Keyifli bir hayat sürmek adına aşırı derecede para harcamaya yatkın kişiliklerdir.

Koç burcu erkeği ev hayatına ne kadar değer verse de genel olarak daha sosyal bir hayat sürerler. Aslında bu durum onların kişiliklerinden kaynaklanan ve aşırı derecede hareketli olmalarından kaynaklanmaktadır. Asla yerlerinde duramazlar, ancak ev hayatları koç burcu erkeğine huzur ve mutluluk verir. Kafasını dinlemek istediği zaman ya da kendisini toparlamak istediğinde evinde uzun uzun vakit geçirebilirler. Tabii sorunlar ev hayatından kaynaklı ise bu durum onları dışarıya yönlendirecektir.

Koç burcu erkeğinin en olumsuz yanları arasında en dikkat çekici olanı aşırı derecede inatçı bir yapıda olmalarıdır. Her zaman, her şeyi merak ederler ve her şeyi öğrenmek isterler. Sadece kendini düşünen yapıya sahip olan koç burcu erkeği bir diğer olumsuz özelliği olarak göze çarpar. Dönem dönem tembellik yapabilirler ve açgözlü olabilirler. İnsanlarla alay etmesi ve kimi zaman ciddiyetsiz olması olumsuz özellikleri arasında sayılabilir.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER