Kıyafet seçiminizde bunları sakın yapmayın

0

Erkekler olarak hepimiz iyi giyinmek istiyoruz. Çünkü iyi giyinmek hem dışarıdan aldığımız tepkileri değiştiriyor hem de kendimizi iyi hissediyoruz.

kiyafet

Birçok erkek pahalı ürünler alarak ve kullanarak işin bittiğini düşünüyor. Bu da erkeklerin yaptığı stil yanlışlarını beraberinde getiriyor. Doğru olduğunu düşündüğümüz şeyler kötü görünmemize sebep oluyor ve ürünlere harcadığımız paralar boşa gitmiş oluyor. Erkeklerin kimi zaman giyim konusunda yaptığı hatalara rastlamak mümkün. Sokakta sıklıkla gördüğümüz bu hatalardan uzak durmak gerekiyor.

Beyaz çorapla başlayalım. Neredeyse bütün kadınlar bir erkeğin beyaz çorap giymesini istemiyor. Özellikle takım elbiselerin altına giydiğinizde hiç hoş olmayan bir görüntü olabiliyor. Siyah veya lacivert takım elbisenin altında beyaz çorap hiç hoş durmayacaktır bu nedenle asla tercih etmeyin.

Bir diğer hata da kot pantolonun altına kundura ayakkabı giymektir. Her yerde böyle dolaşan erkekler görebilirsiniz. Bu ciddi bir stil hatasıdır, çünkü kot pantolonlar günlük giyim tarzı için uygundur. Kundura ayakkabı ise daha ağır bir görünüme sahiptir ve kot pantolonlar ile uyumsuz durur. Biri spor biri resmi sayılacak iki ürün giyilince ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkmakta.

Kısa kollu gömleğin üstüne kravat takmak, bir diğer stil hatası. Özellikle yaz aylarında sıcaktan bunalmamak için kısa gömlek tercih ediliyor. Kısa kollu gömlek yerine kumaşını iyi seçtiğiniz uzun bir gömlek tercih edin. Sıcaktan bunalmanızın nedeni aslında daha çok gömlekte seçilen kumaşın tipidir, uzunluk değil.

Kıyafet seçerken erkeklerin yaptığı stil hatalarında bir diğeri de büyük beden kıyafet seçimi oluyor. Vücut tipine ve şekline uygun olmayan ya da fazla kiloları kapatmak için tercih edilen büyük beden çok kötü bir görünüm ortaya çıkartıyor. Örneğin iş yerinde kendinize bir beden büyük bir ceket ile beliniz rahat etsin diye tercih ettiniz bol kesim bir pantolon sizi hem daha kilolu hem de çirkin gösterecektir. Bunun yerine tam olarak vücut hatlarınıza uygun seçim yapmanız daha uygun.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER