Kardiyo ve fitness yerine yapabileceğiniz 3 alternatif spor

0

Kardiyo ve fitness yaparken her erkeğin hayalidir baklavalar ve fit bir vücut. Ancak tüm bunların ötesinde gerekli olan sağlıktır. Sağlıklı bir vücut zaten fit ve iyi görünür.

Sağlıklı olabilmek ve fit görünebilmek için de kardiyo ve fitness yapmaya gerek yoktur. Size bu imkanları sağlayan birçok spor aktivitesi vardır. Alternatif sporlar arasından zevk ve isteklerinize uygun olanları seçerek uzun süreli çalışmalar sergilediğinizde kardiyo ve fitness’a gerek kalmayacaktır. Böylelikle hem spor yaparken sevdiğiniz şeyleri yapıyorsunuz diye kendinizi iyi hissedecek, hem de en üst düzeyde motivasyon ile sporunuzu sürdüreceksiniz.

Eğer kardiyo ve fitness çalışmak istemiyorsanız ama sağlıklı ve fit olmak istiyorsanız işte size kardiyo ve fitness yerine yapabileceğiniz 3 alternatif spor.

Yüzmek:

İnsanlara en yararlı olan spor şüphesiz ki yüzmedir. Tüm vücut kaslarının çalıştığı ve mükemmel bir akciğer kullanım imkanı sunan yüzme sporu yaş ayrımı olmadan herksin yapabileceği bir spordur. Kardiyo ve fitness bazı yaş grupları için sakıncalı olurken, yüzme her yaştaki bireyler için sağlık demektir. Uzun süreli yapılan bu sporda vücut ona göre şekil alır ve ağılık kaldıran bir vücuttan pek de farklı olmaz. Özellikle çocuk yaşlarda yapmanın hiçbir sakıncası yoktur ve aksine çocuk yaşlarda başladığınızda gençlik dönemlerinizde bunun farkını ve ayrıcalığını size hissettirir.

Tenis:

Eskiden lüks olarak bilinen tenis sporu artık bu anlayıştan kendini kurtardı. Özellikle kol ve bacak kaslarının muhteşem çalıştığı tenis sporunda harcanan kalori tüm yaşamınız boyunca sağlıklı bir birey olmanıza yardımcı olmaktadır. Hep aynı hareketi yapmaktansa, saha içerisinde sürekli hareketli bir şekilde kıyasıya bir maçın içerisinde olmak bu sporu tercih etme nedenlerinizden birisi olabilir.

Atletizm:

Dünyanın en eski sporlarından birisidir. Bu spor içerisinde atletler koşu, yürüyüş, atlama ve atma yeteneklerini ortaya koyarlar. Kısacası bu spor ile uğraşan herkesin bacak ve kol kaslarının yanı sıra tüm vücut kaslarını geliştirdiği bilinmektedir. Bu sporda insanların tüm güç ve yeteneklerini kullanmaları gerekir. Yarış esnasında atletler yarışırken bu net bir şekilde hissedilir. Kardiyo ve fitness’a göre atletizm onlara alternatif olabilecek hem farklı hem de heyecanlı bir spor dalıdır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER