Kadınların erkekleri terk etmesinin 13 sebebi

0

terk-etme
Bir kadın çok zor gider aslında, kadının gidişi bir anda olmaz; günlerin, haftaların, ayların birikimidir bu gidiş… Her şeye rağmen kadın yüreğiyle direnir. Hiç kolay değildir duygularını, yüreğini, emeğini bırakıp gitmek. Yaşadığı ilişki içerisinde yalnız kalsa da o sevmeye devam eder. Sadece biraz şefkat ister aslında, saçının okşanmasını ister, hayatım bugünün nasıl geçti diye sorulmayı, ilgi görmeyi, kadınlığının hissettirilmesini bekler. Bu hislerine karşılık alamamasına rağmen kadınlar çoğu zaman sabreder ve bekler. Ta ki, sevdiği erkek bardağın taşmasına sebep olacak son bir hata yapana kadar. İşte o zaman kadın içindeki bütün sevgiyi artık kenara kaldırır, sevgi ve ilgi açlığı ağır basar ve gitmeye karar verir.

Emin olun beyler, bir kadın hiçbir şeyi unutmaz. Kimi zaman içine atar, kimi zaman dışarı döker. Eğer içine atıyorsa o kadının an gelip gitmesinden korkun. Çünkü bir kadın sevdiğine, ilişkisine çok bağlıdır. Eğer gitmeye karar verdiyse inanın bu çok ama çok zor olmuştur. Bir kadını onu anlamayan, değerli hissettirmeyen, ruhuna dokunamayan bir erkeği gün gelir, terk eder.

Birlikte olduğunuz sürede birçok şeyi kabullenen, sevgi ve ilgi açlığını şeyi çekip sabreden bir kadının neden gittiğini anlayamıyorsanız işte size bir kadının terk etme sebepleri:

 1. İhanet kadınların erkekleri terk etme sebeplerinin başında geliyor. Bir başka kadının varlığını hissetmek birlikte olduğunuz kadını çıldırtır. Bazen sırf erkeği kaybetmemek uğruna ihaneti affetseler de üst üste aldatıldıklarında artık erkeğin değişmeyeceğinden emin olurlar ve sonunda kadın terk eder. Aldatılan kadın güven konusunda sürekli sorun yaşamaya başlar. Kırk takla atsanız da bir kere güveni kırılmıştır. İyi giden bir ilişkisi olsa da erkekler çeşitlilik merakı, heyecan arayışları nedeniyle başka kadınlara çok kolay kapılıyor. Eğer birlikte olduğunuz kadını çok seviyor ve kaybetmek istemiyorsanız aman aldatmaya yeltenmeyin. Eğer gerçekten başka birine aşık olduysanız bu durumda aldatmak yerine dürüst olup eşinize, sevgilinize başkasına aşık olduğunuzu söyleyin ve yollarınızı sağlıklı bir şekilde ayırın. Onu üzmeyi göze alamayarak ya da alışkanlıktan bırakamayarak ikili bir maceraya atılmayın. Unutmayın, güven bir kadın için ilişkideki olmazsa olmazlardandır.
 2. Kadınların terk etme sebeplerinin başında şiddet gelir. Hiçbir şekilde şiddet kabul edilemez bir davranış… Şiddet hem bedensel hem de duygusal olabilir. Bir kadını aşağılamak, bağırarak konuşmak, başkalarının yanında aşırı eleştirmek ve rencide etmek, kötü sözler söylemek, sürekli hatalarını ve eksikliklerini yüzüne vurmak da aslında duygusal şiddettir. Kadın çok seviyorsa ilişkisi sürsün diye bir süre sabreder ama bir gerçek var ki gün gelir sabrı biter. Hiçbir kadın şiddete maruz kalarak ömrünü tüketmek istemez ve böyle sonunda çok sevse bile terk eder. Şiddet gösteren her türlü davranıştan uzak durun, öfkenizi kontrol etmeyi öğrenin, doğru iletişim yöntemleri ile sorunları çözme yoluna gidin ve her zaman kibarlığınızı koruyun. Kadınların büyük bir çoğunluğu kaba erkeklerden hoşlanmazlar. Bir erkek arkadaşınızla konuşur tarzda bir kadınla asla konuşmayın. Kurduğu cümlelere, kullandığı sözcüklere, ses tonuna ve doğru beden dili kullanarak konuşmaya dikkat eden, esprili ve hoş sohbetli erkeklerden kadınlar çok hoşlanır.

 3. Aman aşırı kıskanç olmayın. Her kadın biraz kıskanılmak ister ne de olsa bu onlara erkeğin sevgisini hissettirir. Bunun dozunu iyi ayarlamak lazım. Psikopata bağlanmış bir kıskançlık kadını bezdirir. Kadınlar aşırı kıskançlık yapan erkeklerin kendine güveni olmadığını ve kendisini yorduğunu düşünür ve ayrılmaya karar verir.
 4. Kadınlar özel olduğunu her zaman hissetmek ister ve ilgi sever. Bu duyguyu ve beklentisini ona yaşatamıyorsanız terk edilme riskini göze alın. Bir erkek görüşmeleri seyrek ayarlıyor ve kendi hayatına olması gerektiğinden çok daha fazla endeksleniyor ise, hayatındaki en önemli kişinin o kadın olduğunu hissettiremiyorsa, randevuları çeşitli bahanelerle sürekli, erteliyorsa, bir kadını sadece kendi canı istediğinde arıyorsa, kadının mesaj ve çağrılarına geri dönmüyor ya da geç dönüyorsa, özel günleri unutuyor ya da bu özel anları önemsemiyorsa her an terk edilmeye de hazırlıklı olmalıdır.

 5. Görüş farklılıklarını fark eden ve beklentilerin farklı olduğunu gören kadın da terk edebilir. İlişkilerin başlangıcında çoğu zaman karşı tarafı etkilemek için yapılan gerçek olmayan davranışlar ilişki ilerleyip erkekler rahatı görünce kimi zaman gerçek kimliğine geri döner. Kadınlar için erkeğiyle anlaşmak ve aynı dili konuşabilmek önemlidir. Başta çok iyi anlaştığını düşünen kadın zamanla gerçeklerle yüzleşince hayal kırıklığına uğrar. Aşkın gözü kördür derler ya başlangıçta bir erkeğin düşünceleri kadına hoş gelse de zamanla fikir ayrılıkları ve beklentilerin aynı olmaması ilişkiyi zora sokar ve erkeğin kendisine uyum sağlamadığını gördüğünde mutsuz bir birlikteliktense kadın ayrılığı tercih edebilir. Özellikle ilişkisini evliliğe taşımak isteyen bir kadın birlikte olduğu erkekte bu ışığı göremiyorsa, erkeğin tercihi evlilik değilse de terk edebilir.
 6. Erkekler kadar kadınlar da cinsellikte mutlu edilmeyi bekliyor. Cinselliği sadece ihtiyaç için gören ya da görev olarak yerine getiren erkek yatakta da bencil olabilir. Ön sevişme kadın için oldukça önemlidir. Yatakta mutlu olamayan kadın zamanla bundan huzursuzluk duymaya başlayabilir ve ilişkiyi sonlandırma yolunu seçebilir. Diğer bir taraftan bir kadın sadece cinsel bir obje olduğunu, erkeğin tek derdinin seks olduğunu fark ederse ve kendi tercihi de sadece bu değilse o erkeği terk edebilir. terketme-1
 7. Eğer erkek çocuk istemezse kadın ayrılmak isteyebilir. Çünkü kadınların vücut saati erkeklerinkinden daha farklı çalışır ve çocuk doğurabilme süreleri biyolojik olarak erkeklere göre daha kısa sürer. Dolayısıyla çocuk sahibi olma konusunda çok fazla istek duyan kadınlar bunu hiçbir zaman istemeyen ve bu arzusunu karşılayamayacak erkekle zaman kaybetmek istemez.
 8. Aradaki çekim gücü zamanla azaldığında hatta tamamen bittiğinde bir kadın başka bir adamdan etkilenip, aşık olabilir ve erkeği terk edebilir ya da eski erkek arkadaşı geri dönmek istediğinde o kişi sizden daha ağır basıyorsa da sizi bırakıp gidebilir. Sizle olmaya başladığında bir ilişki ihtiyacında ya da boşlukta olabilir, erkek arkadaşından yeni ayrılmıştır ve başka bir erkekle olarak içindeki acıyı dindirmek ya da hırsını almak ister ve o an siz karşısına çıkmış olabilirsiniz. Kısaca kadın aşık olmasa da ya da bir erkekte aradığı hiçbir özelliği bulamasa da yalnızlıktan sıkıldığı için sizle bir ilişkiye başlayabilir. Eğer sizden hoşlandığına emin olamıyorsanız ve sadece yalnız kalmamak için sizle olduğuna dair bir endişe duyuyorsanız sizi terk etmesine de hazır olun.
 9. Kadınlar karizmatik, bakımlı, kendine, temizliğine ve hijyenine özen gösteren, güzel kokan ve şık, temiz giyinen erkeklerden hoşlanır. Bir erkek bir ortama girdiğinde her anlamda ağırlığını ve varlığını hem görsel olarak hem davranışları ile hissettirebilmelidir. Dış görünümünüze önem vermiyorsanız bir kadının sizi terk etmesi için de sebep yaratabilirsiniz.
 10. Pısırık, güçsüz, öz güvensiz, sürekli söylenen, şikayet eden, her şeyi eleştiren erkekler zamanla kadınları yorar. Bu tarzda bir erkekseniz terk edilme riskiniz daha fazladır. Kadınlar kendisini taşıyabilecek, öz güveni olan ve yanında güvenli hissedecek erkekleri daha cazip bulur.
 11. Yalan söyleyen erkekler yalanlarının ortaya çıkmayacağını zanneder ama gün gelir yalanı ayağına dolaşır. Çok yalan söyleyen bir erkekseniz terk edilmeyi de baştan göze alın. Kadın böyle bir erkeğe güvenemeyeceğini, sırtını yaslayamayacağını anlar ve her an yeni yalanlarla aldatılacağını düşünür. Yalandan uzak durun. Verdiğiniz sözleri yerine getirin, yerine getiremeyeceğiniz sözler vermeyin.
 12. Gereğinden fazla otoriter, her şeyi ben bilirim diyen, kadının evdeki işlerine fazla karışan ve sürekli evde katı kurallar koymaya çalışan erkekler zamanla kadınları bezdirir. Kadın o erkeğin yanında rahat hareket edemez ve her davranışını, sözünü aşırı kontrol etme ihtiyacında hisseder. Kimi kadın belki kontrolcü yaklaşımda olan erkekleri tercih ediyor ve susuyor olabilir ama tahammül edemeyen bir kadınla karşı karşıya iseniz aşırı kontrolcü olmanız nedeniyle kadının sizi terk etmesi an meselesidir.
 13. En çok terk edilen erkeklerin arasında sorumsuz, özgürlüğüne ve keyfine aşırı düşkün erkekler yer alır. Bir erkek para kazanmak için bir çaba sarf etmiyor, evliyse evine bakmıyor, borç yaparak hayatını sürdürmeye çalışıyor ve kadına bu anlamda fazla yüklenerek kadının geçim yükünü almasını üstüne almasını bekliyorsa bir süre bu duruma sabreden ve destek olmaya çalışan kadın zamanla kullanıldığını ve erkeğin hiçbir çaba göstermediğini hissederek erkeği terk edebilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER