Kadınları anlama kılavuzu

0

 

cift-muhabbet-2

Çoğu zaman kadınların ağızlarından çıkan kelimelerle yaptıkları tutmuyor gibi görünebilir, ama aslında onlar bu şekilde üstü kapalı sinyal gönderiyorlar. Üstelik bunu sadece normal günlerde değil, özel günlerde de yapıyorlar. İşte en basitinden kadınlar sözlüğü…

Devam et
Kadınların söylediği kelimenin aslında tam tersi anlama geldiğinin en büyük örneği. Yani anlamı çok basit: “Bunu yapmaya devam edersen sonu kötü olacak. Yapma!”

İyi
Belli ki tartışmaktan sıkılmış ve daha fazla konuşmak istemiyor. Tamamen kendini haklı görüyor ve “kes sesini” demek çok kaba olacağından bunu yumuşatarak söylemeyi tercih ediyor.

Sorun değil
Memnuniyetsizlik göstergesi. Aslında tamamen sorun olan bir şeyi sizin anlamınızı bekliyor. Bir sebepten dolayı neden problem olduğunu söylemeye dili varmıyordur.

5 dakika
Bir kadının 5 dakikası hiçbir zaman gerçekten 300 saniyeye eşit değildir. Yıllardır bilinen bu gerçeği artık kabul etmeli, söylenmek yerine bu arada kendinize oyalanacak meşgaleler bulmalısınız.

Neyse
“İyi” kelimesinin anlamı gibi tartışmaktan sıkılmış ve bunalmış bir kadının serzenişi. Bir nevi “yeter sus artık”.

Bir şey yok
En tehlikeli kelimelerden biridir bu. Sonu kötü biten büyük bir tartışma sizi bekliyor. Hazırsanız başlayın, kaçarınız yok!

İç çekiyorsa
Defalarca anlatmaya çalıştığı ama bir türlü anlamadığınız şeyden dolayı kendi kendine sabır diliyor demektir. Yani aslında of’luyor desek daha doğru.

Kadınlar sözlüğü tabii ki bunlarla sınırlı değil, ancak ilk adımda bu kelimelerin gerçek anlamlarını bilmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER