Jean’in altına giyilebilecek 4 farklı ayakkabı modeli

0

kot-loafer-ayakkabi

Eskiden büyüklerimiz dost başa düşman ayağa bakar derlermiş. Son yıllarda modanın hızlı gelişimi ile artık herkes ayaklara bakar oldu. Nasıl bir ayakkabı giyilmiş, modeli tarzına uygun olmuş mu gibi soruların yanıtını bulabilmek için, özellikle bayanlar bunu çok yapar oldular. Bayanlar hemcinslerinden çok erkeklerin tercih ettikleri ayakkabı modellerini inceler durumdalar. Çünkü bu tarz sahibi olup olunmadığının anlaşılması için en kısa yollardan biridir. Ancak erkekler ayakkabı kullanımı konusunda çoğu kez hatalara düşebilirler. Özellikle spor giyimlerde, kotun altına tercih edecekleri ayakkabılar oldukça önemlidir. Bu aslında genel bir konudur. Yani kotun altına giyilen ayakkabı modeli aslında üzerine tercih edilecek gömlek veya tshirte göre farklılık gösterecektir. Bu konuda sizler için birkaç alternatif hazırladık. İşte kotun altına giyilebilecek 4 ayakkabı modeli;

1. Monk Strap model ayakkabılar bu konuda oldukça tehlikeli modellerdir. Klasik bir hava yaratılmak istenildiğinde bu modeller tercih edilebilir. Ancak bu modellerin koyu renk kot pantolonlar ile giyilmesi önemli bir adımdır. Kot pantolonların üzerine giyilecek olan klasik gömlekler ve hafif klasik ceketler bu ayakkabıları tamamlayıcı parçalardır. Bu şekilde klasik bir tarzın altına giyilebilecek monk srtaplar doğru kullanıldığında oldukça başarılı bir tarz yaratabilecekken, hatalı kullanımı ile hoş olmayan bir imaj sağlayacaktır.

2. Loafer model ayakkabılar adeta kotlar için yaratılmışlar. Loaferler her tarz kıyafetle kombin edilebilecek parçalardan. Özellikle skinny ve kısa paça kot pantolonlarla iyi bir uyum yakalayan loaferler erkek modasında bambaşka bir akım başlatıyorlar. Bu ayakkabıları kullanmaktan hiçbir zaman çekinmeyin.

3. Blücher model ayakkabılar yine erkekler için kot pantolon ile kullanımlarda ince bir çizgi üzerindedir. Kot pantolonlarla kullanım için blücher ayakkabıların spor modellerinin tercih edilmesi önemlidir. Hafif klasik bir tarzınız varsa ve kot pantolon giydiğinizde d bu tarzı korumak istiyorsanız blücherler tam size göre. Özellikle beyaz tabanlı sezon modelleri oldukça başarılıdır.

4. Spor ayakkabı modelleri ise herkes tarafından bilinen kot pantolonlar ile tercih edilen ayakkabılardır. Spor ayakkabı tercihi yaparken ise günlük yaşam içerisinde kullanılabilecek, yürüyüş modellerinden seçim yapmak gerekmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER