İstanbul’un en popüler rakı-balık mekanları

0

Birisi rakı balık mı dedi? Hem de İstanbul’da. Tadabileceğiniz en güzel zevklerden birisidir bu.

raki_balik_mekanlari_istanbul

Eşsiz boğaz manzarası ile birlikte tadına doyulmaz sohbetlere ev sahipliği yapan mekanlarda masayı dolduran rakı-balık ikilisi de oldu mu daha ne olsun. Tüm bunları size yaşatabilecek mekanlardan bihaberseniz çok şey kaybettiniz demektir. Bir an önce bu mekanları keşfe çıkın.

İşte İstanbul’un en popüler rakı-balık mekanları.

Villa Bosphorus

Çengelköy’ün balıkçıları meşhurdur. Villa Bosphorus da en özel olanlarından birisidir. Denize uzanan iskelesi ile görebileceğiniz en güzel boğaz manzarasına sahip olan bu mekanın size Akdeniz havası yaşatması da olası bir durum. Sunduğu birbirinden lezzetli balık seçenekleri, rakı ve eşsiz manzara ile bir bütün olan bu mekanda keyfe varmalısınız.

villa_bosphorus_restorant

Poseidon

Beşiktaş sahilinde eşsiz boğaz manzarası eşliğinde muhteşem bir rakı-balık ziyafetine hazır mısınız? Eski Rum balıkçılarının geleneklerini sürdüren bu mekanda rakınızla birlikte tuzda balık, levrek buğulama, pilavlı karides yemeden kalkmayın. Malatya’dan getirilen kayısı ile yapılan özel cevizli kayısı tatlısı ise işin piyangosu.

Park Fora

Ortaköy sahilde yer ala bu mekan şıklığı ve manzarası ile sizleri büyüleyebilir. 1996 yılından beri Kuruçeşme’de Cemil Topuzlu Parkı’nın içerisinde hizmet veren mekanda her türlü deniz mahsulünü tatmanız ve rakı ile bu lezzetleri pekiştirmeniz mümkün.

park_fora

Eftalya Balık Restaurantı

Arnavutköy sahilde yer alan ve İstanbul’un gözde balıkçılarından birisidir Eftalya. Soya ve sarımsaklı yağ sosu ile servis edilen ızgara balık ve ana yemek öncesi servis edilen balık çorbası mekanın en özel lezzetleridir. Bu arada kalamar dolması ve balık pastırması sizler için özel olarak yapılmaktadır. Birbirinden farklı balık çeşitleri eşliğinde rakınızı yudumlamak ve muhteşem İstanbul manzarasına doymak için bu mekanı ziyaret etmelisiniz.

Balıkçı Kahraman

Sarıyer’de yer alan bu mekan birçok ünlü gurmenin de ilgi odağı. Hesap konusunda sıkıntınız yoksa burayı mutlaka ziyaret etmeli ve muhteşem rakı-balık keyfine burada da varmalısınız. Karides güveci ve özellikle kömür ateşinde pişen kalkan balığının yurtdışından bile birçok müdavimi var.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER