İlişkinizin yürümediğini gösteren 3 kanıt

0

cift

Yaşadığımız dönem öyle bir hal aldı ki, sağlıklı ve güzel bir ilişki kurabilmek oldukça zor. İlişkilerin evliliğe gitme durumu ve evliliklerin de aynı kişi ile son nefese kadar devam etme oranı oldukça düştü. Mutlu yaşanan bir aşkın insan ömrüne ömür kattığı dahi söylenmektedir. Ancak yaşanan ilişki kötüye doğru gidiyorsa o ilişkiyi nerede kesmeniz gerektiğini de iyi bilmelisiniz. Yaşadığınız ilişkinin nasıl bir durum içerisinde olduğunu anlamakta zorlanıyorsanız bu yazı sizin için yazıldı. İşte size bir ilişkinin yürümediğini gösteren 3 kanıt. Bunlar yaşadığınız ilişki içerisinde varsa önlemler almaya başlayabilirsiniz.

1. Bir ilişkiyi çok uzun yıllar ayakta tutacak olan tek şey güvendir. Güven üzerine kurulmayan bir ilişki yürümeyecek, bugün olmasa bile yarın mutlaka bitecektir. Yada bitemese bile sizi son derece mutsuz edecektir. Sürekli şüphe içerisinde olan her insan huzursuz olacak, bu huzursuzluğu partnerine yansıtacak ve yaşanan aşk oldukça sorunlu, sürekli tartışma içeren bir hal alacaktır. Güven problemi yaşıyorsanız bu ilişkinin devam etmesinin bir anlamı olmaktadır.

2. İlişkiniz içerisinde partnerinizle sürekli bir kavga içerisindeyseniz bu birçok şeyin yolunda gitmediğini göstermektedir. İnsanlar yaşanan anlaşmazlıklar sonucunda kavga ederler ve her kavga, ufak ta olsa insanları ve ilişkiyi yıpratır. Bir süre sonra öyle bir hal alır ki yaşanan her şey sorun olmaya başlar, kavga beraberinde kavgayı getirir ve yüzünüz hiç gülemez olur. Bu durumda ileride daha büyük sorunlar yaşamamak adına ilişkinizi gözden geçirme zamanınız gelmişte geçiyor bile.

3. Eğer ilişki içerisinde olduğunuz partnerinizle aranızda sosyal veya kültürel farklılıklar varsa bu ilişkinin ilk başta başlamaması belki de en doğrusu olacaktır. Ancak başlamak ve bir süre deneyerek buna o şekilde karar vermekte bir alternatif olabilir. Kültürel anlamda zevkleriniz birbirine uymuyorsa, aynı tür kitaplardan, aynı mekanlardan, aynı tür eğlencelerden hoşlanmıyorsanız bunlar ileride birlikte hiçbir şey paylaşamayacaksınız anlamına gelmektedir. Yaşadığınız sosyal hayatlar ve sosyal çevre birbirleri ile uyumlu değilse, ileride yaşanacak sorunlara hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Ancak birbiriyle uyumlu insanların ilişkileri yolunda gider. Sosyal ve kültürel alanda uyumlu bir çift değilseniz bu ilişkinizin yürümediğinin bir kanıtıdır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER