Her Erkeğin Evinde Sahip Olması Gereken 7 El Aleti

0

el-aletleri
Kimi erkekler evde tadilat yapmaktan, bozulan eşyaları onarmaktan büyük keyif duyar. Tadilat gerektiren eşyalarda önce sorunu çözmek sonra da gereken tamiratı yapmak erkeklerin çoğunu mutlu eden bir durumdur. Erkeklerin çoğunun evinde alet çantasının bulunması bu yüzdendir.

Tadilat sırasında yapılacak tadilatın türüne göre çeşitli el aletleri kullanmak gerekir. Bu aletleri internetten kolaylıkla temin edebilirsiniz. Internetten alışveriş yapacaksanız, biraz araştırma yapmalısınız. Internetten sipariş verirken hırdavat konusunda uzman bir hırdavat marketi kullanmanızın size avantajları olacaktır. Bu sayede çok daha fazla ürün seçeneğini değerlendirme fırsatını da elde etmiş olursunuz.

Çekiç
Evde erkeklerin en çok yaptığı işlerden biri  tablo, çerçeve ya da başka bir eşya asmak amaçlı çivi çakma işlemidir. Çivi çakmak ve benzeri işlerde çekiç kullanılır bu nedenle evlerde en çok kullanılan aletlerden biri çekiçtir. Bir şeyi çakmak, dövmek, yassılaştırmak, ezmek amacıyla kullanılır. Çoğunlukla sapı tahtadan, bir ucu tokmaklı, bir ucu yassı madenden yapılan bir el aletidir.

Pense
Pense evde erkeklerin tadilat yaparken en çok kullandıkları el aletlerinden biri. Pense tutma, sıkma, bükme ve kesme işlerini yapabilmek için kullanılan bir el aletidir.

Kerpeten
Kerpeten tadilat yapmayı seven erkeklerin takım çantasında yer alması gereken aletler arasında yer alıyor. Pim, vida ya da mille birbirine çapraz bağlı iki metal parçadan oluşan, çivi çekmek, bazı cisimleri sıkıca tutmak, tel kesmek, diş çekmek gibi işlerde kullanılan bir el aletidir. Kıskaç biçimindedir.

Matkap
Matkap elektrikli el aletleri arasında yer alır ve temel olarak delik delme, ek olarak havşa açma işlemleri için kullanılan, iki kesme kenarına sahip bir kesici takım türüdür ve ahşap, metal, beton gibi yüzeylerde delik açmak ya da var olan deliği genişletmek amacıyla kullanılır.

Kargaburun
Kargaburun ucu gagaya benzeyen, elektrik, elektronik ve çeşitli tamirat işlerinde kullanılan, penseye benzemekle birlikte penseye nazaran daha hassas tutma ve sıkma işleri yapmaya yarayan bir alettir.  Elektronik devrelerde analog devre elemanları gibi küçük elemanları tutmaya yarar. Bir teli bükme, şekil verme ve elin sıcak ortama değmemesi için de kullanılmaktadır.

Yan Keski
Yan keski tel ve benzeri malzemeleri kesmek için ve tamir yaparken, kablo sıyırırken kullanılan bir el aletidir. Görüntüsü penseye benzer ve kullanım yerlerine göre çeşitli ebatları bulunur.

Tornavida
Vida takma ve sökme, sıkma ve gevşetme işlemlerinde kullanılır. Vidanın şekline göre ucu değiştirilebilir.

Hırdavat ihtiyaçlarınızda hirdavatburada.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Hirdavatburada.com, Metaş Hırdavat bünyesinde faaliyet gösteriyor. 1976 yılında kurulan Metaş Teknik Hırdavat, hırdavat sektöründe Kayseri ili başta olmak üzere, çevre illere, ilçelere ve Resmi Kamu ve kuruluşlara hizmet veriyor.

Metaş; her çeşit kesici takım, ölçü aletleri, el aletleri, elektrikli el aletleri, zımpara çeşitleri, torna aletleri, elmas kesici takımlar, helicoil yaylar, taşıyıcı ekipmanları, kalıp elemanları, iş güvenlik malzemeleri öncelikli olmak üzere her türlü fabrika malzemelerinin istek ve ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER