Her dolapta olması gereken bir parça: Biker Ceketler

0

biker-ceket

Erkek giyiminde hit olan bazı parçalar vardır. Ceket de bunların başında geliyor. Kış aylarının geride kalması ve güzel havaların kendini göstermesi ile gardıroplarda hızlı bir değişimin yaşandığı şu dönemde, ceketler en güzel modelleri ve renkleri ile dolaplarda yer almaya başladı.

Güzel bahar günlerinde ve yaz akşamlarında erkekler tarafından sıkça tercih edilen ceketler, iyi bir tamamlayıcı. Her tarza uygun bir ceket modeli mutlaka bulunur. Ciddi bir görüntü veren kumaş ceketler özel günlerde ve iş görüşmelerinde tercih edilirken, keten klasik kesim ceketler daha spor şık kombinlerin tamamlayıcısı olur. Keten ceketleri yine keten pantolonlarla kombinlendiğinizde takım elbise havasında ancak daha spor ve rahat bir görüntü elde edebilirsiniz.

Erkeklerin giydiği ceketler tarzlarını en kısa yoldan ifade etmelerini sağlamaktadır. Bütün bu modeller arasında bir model vardır ki, biker ceket denilen bu modeller giyinmeyi seven her erkeğin dolabında mutlaka olması gereken bir parçadır. Bu, klasik yada spor, casual yada sokak modasını seven her erkeğin tercih edebileceği bir modeldir. Biker denildiğinde, adından da anlaşılacağı şekilde motorcuların kullandığı kısa, siyah deri ceket modelleri ifade edilmektedir. Tabi ki bu modelin sadece motorcular tarafından tercih edilmesi ve kullanılması eskilerde kaldı.

biker-ceket-2

Günlük kullanımın en gözde parçalarından biri olan bu model yarattığı cool havası, göze hitap etmesi ve rahatlığı nedeni ile oldukça ilgi görüyor. Jeanler ve tshirtler ile kolaylıkla kombinlenebilen biker ceketler, her türlü ayakkabıya rahatça uyum sağlıyor.  Bu modeli kullanan erkeklerde tarz ayrımı yapabilmek için bu sezon birçok farklı şekliyle reyonlarda yerlerini almakta. Modelin kesiminde ve boyunda pek farklılık olmasa da detaylarda ufak değişiklikler olabiliyor. Kısa, önden, bazen de yandan ve asimetrik fermuarlı olarak çeşitli modellerde karşımıza çıkıyor. Klasik siyah rengin dışına çıkmak isteyenler için de birçok renk alternatifi  bulunmakta. Canlı renkler giymekten kaçınmıyorsanız,  baharın ve yazın müjdesi olan renkleri tercih edebilirsiniz.

Renkli bir kişiliğiniz varsa ve tarzınıza hareket katmak istiyorsanız, biker ceketler kesinlikle dolabınızda yer almalı. Ancak renkli olmaktan yana şüpheleriniz varsa ve bu trende ayak uydurmakta zorlanabileceğinizi düşünüyorsanız efsane siyah modeller sizleri bekliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER