Güzel bir sakala kavuşmanın 3 yolu

0

erkek-sakal

Gür sakal ve bıyıklara sahip olmak sağlıklı bir erkek olduğunuzun göstergesidir. İlk bakışta herkese sakal ve bıyıklar sıradan gelmektedir, her erkekte olan ve kendiliğinden gelişen şeylerdir nede olsa. Ancak hiçte göründüğü gibi değildir. Her erkeğin özellikle sakallarına özen göstermesi gerekmektedir. Birde tarzına önem veren bakımlı bir erkekseniz, sahip olacağınız sağlıklı sakallarla tarzınıza ciddi anlamda katkı sağlayabilirsiniz.

Bazı erkeklerin sakalları hızlı uzamaz, bazılarında yüzün her bölümünde eşit oranda çıkmaz. Bazılarında ise oldukça cılız çıkar. Kimilerinde ise dökülme problemi olabilir. Bu tür belirtiler sakallarınızın sağlıksız olduğunun göstergesidir. Ayrıca görsellik açısından da size ummadığınız ölçüde sıkıntılar yaratabilir. Sakallı yaşamaktan hoşlanmıyorsanız ve sürekli tıraş oluyorsanız buda sizin için bir kurtuluş değil çünkü yüzünüzü dinlendirmek için, dönem dönem çok azda olsa bir kirli sakal bırakmak zorunda kalacaksınız. Bu durumda en etkili yol sağlıklı sakallara sahip olmanız olacaktır.Öncelikle sağlıklı sakallara cerrahi yollarla sahip olabilirsiniz. Sakal ekimi yapan kliniklerde bu sorunu çözebilirsiniz ancak bunun ne derece gerekli olduğunu bir düşünün. Doğal besinlerle ve doğal yollarla bunu sağlamak sizin elinizde. Nasıl mı?

1.Cildinizi temiz tutun
Öncelikle sağlıklı sakallar için yüzünüzü sürekli temiz ve nemli tutmalısınız. Sakallarınız nemli olduğunda hızla uzayacak ve temiz olduğunda saka kökleri rahatlıkla nefes alacaktır.

2.Sarımsağı deneyin
Düzenli ve sağlıklı beslenmek de oldukça önemli. Sağlıklı beslendiğinizde sakallarınızda bundan nasibini alacaktır. Eğer sakallarınızın etrafında boşluklar varsa ve o bölgelerde sakal çıkmıyorsa bunun en iyi ilacı sarımsaktır. Ortadan kestiğiniz sarımsağın özünü sakal çıkmayan yerlere sürün, bir süre sonra bu bölgelerde de sakallarınızın çıktığını göreceksiniz.

3.B witamini ve protein içerikli yiyecekler tüketin
Yapılan araştırmalara  güçlü, parlak ve sağlıklı sakallara kavuşmada B vitamini ve proteinleri etkisinin oldukça fazla olduğunu gösteriyor. İçinde bolca B vitamini ve protein barındıran yiyecekleri tüketmeniz sakallarınıza faydalı olacaktır. Yumurta ve yumurta sarısı bu konuda en etkili besinlerdendir. Yer fıstığı yine B vitamini açısından sakallarınızın hızlı uzaması ve güçlenmesi açısından takviye sağlayacaktır. B 12 vitamin eksikliği ise birçok rahatsızlıkta olduğu gibi sakallarınız için de önemli bir durumdur. Bu nedenle B 12 içeren besinlerden bolca tüketmelisiniz. Sakatatlar (özellikle ciğer), balık ve deniz ürünleri, kırmızı et, süt ve süt ürünleri düzenli ve doğru tüketildiğinde bir süre sonra sizi güzel ve sağlıklı sakallara kavuşturacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER