Gömlek seçerken 13 püf nokta

0

cizgili-gomlek

Şık görünmenin bir yolu da doğru gömleklere yatırım yapmak. Bir erkeğin kıyafetinin vazgeçilmezlerinden birisi de gömlektir ve gömlekler erkek gardırobunun en önemli parçalarındandır. Alırım iki üç gömlek giyerim işte demeyin; kıyafeti biraz da gömleğin bedene ve tarza uygun seçilmesi gösterir. Giyimine özen gösteren ve şık olmayı seven beyler stilinde bir adım daha öne çıkmak için gömlek seçerken daha titiz davranıyor.

Sevdiğim gömlek tarzı bana yakışıyor diyorsanız gene de daha şık olabilmek için gömleklerinizi seçerken önerilerimize kulak verin.beyaz-gomlek

 1. Beyaz gömlek. İşte erkeklerin vazgeçilmez hayat kurtarıcısı. Birkaç beyaz gömlek gardırobunuzda bulundurun.
 2. Gardırobunuza stil katmak için bir öneri; özel tasarım gömleklerden bir tane bulundurun.
 3. Hem spor hem de klasik kıyafetlerle giyebileceğiniz çizgili gömlekler. Gömlek alırken çizgili ve hareketli gömleklerden de seçmeyi ihmal etmeyin.
 4. Beyler, işte gömlek seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri; gömleğin boyu ceketin boyundan 1-1,5 santimetre dışarıda olmalıdır. Bu tarz bir seçimle daha hoş bir görüntü elde edersiniz.
 5. Gömlek kol boyunuz, bileğinizin bitimi ile birlikte sona ermeli, şık bir görünüm için gömlek kol boyu ceketinizin kol boyundan bir santimetre kadar uzun olsun.
 6. Gömlek alırken en önemli detaylardan biri de yaka seçimi. Boynunuz kısa mı? O zaman zarif ve küçük yakalara yönelin. Yüzünüz dar ve uzun ise İtalyan yaka gömlek sizin için ideal seçim. Yuvarlak yüzlü iseniz kapalı ve klasik yakalar tam size göre.
 7. Bir erkeğin gardırobundan lacivert gömlek mutlaka olmalı. Eğer yoksa mutlaka bir tane edinin.lacivert-gomlek
 8. Klasik yaka gömleği her stil ile kullanabilirsiniz. Oxford yaka gömlekler ise özellikle kravatlı kombinleriniz ile oldukça hoş durur. Gömlek yaka şekli de gömleği şık gösteren önemli detaylardan birisi.
 9. Seçilen gömleğin kalıbı da oldukça önemli çünkü gömleğin fiziksel özellikleriniz ile uyum sağlaması gerekir.
 10. Özel dikilmiş bir gömlek de sizi daha iyi hissettirebilir. Üşenmeyin ve bir terzinin yolunu tutun, kendi bedeninize tam uyacak gömlekler diktirin.
 11. Takım elbise ve resmi ceket kullanırken daha çok klasik yakalı, İtalyan yakalı, iğneli ya da yaka altından biritli modeller tercih edin. Bu seçimler kıyafetinizi daha şık gösterecektir.
 12. Önemli detaylardan birisi de klasik gömleklerde düğmelerin vücudu çok germemesi. Gömlek alırken bu detaya mutlaka dikkat edin.
 13. Gömlekte mevsime göre kumaş seçimi de önemli bir detay. Yazın pamuklu ve keten kumaşlardan üretilen gömlek modelleri, kış aylarında kadife ve pamuklu kumaşlardan üretilen gömlek modelleri  tercih edin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER