Göbeğinizi eritmenin en iyi 5 yolu

0

erkek-gobek

Fazla kilolarınız varsa bu sağlıksız olduğunuz anlamına gelmez.  Sahip olduğunuz kilodan çok vücudunuzda bulunan yağ oranı ne kadar sağlıklı olduğunuzu gösterir. Ve erkeklerde yağların toplandığı yer genellikle karın bölgesidir. Kısaca genellemiş olursak kilolu olmaktan değil de göbekli olmaktan korkmanız gerekmektedir. Bugün göbekli bir erkek değilseniz bile, ileride ne olacağını bilemeyeceğiniz için göbekten kurtulma yollarını ve bu halinizi koruma yöntemlerini her daim bilmeniz gerekmektedir.

Göbek vücudun en kolay ve en çok yağlandığı bölgedir. Günlük yaşantı içerisinde yapılan hareketlerden bacaklar ve kalçalar gibi etkilenmediği için de eritmek oldukça zordur, bunun için özel uygulamalar yapılması gerekmektedir. İnsan vücudunun tam ortasında olduğu için de görsellik olarak her zaman ciddi rahatsızlık vermiştir. Bu zor ve sabır isteyen iş için ise en etkili 5 yol aşağıda size verilmiştir.

  • İlk olarak egzersizlerden bahsedelim. Günlük yapılan aktivitelerin göbek erimesine pek faydası yoktur. Göbek eritmek için, o kısmın çalıştırıldığı özel egzersizler yapılması gerekmektedir. Mekik çekmek göbek eritilmesinde faydalıdır ancak bunun yanında yüzme ve koşu göz ardı edilmeyecek derecede etkilidir. En önemlisi ise düzenli aerobiktir. Aerobik göbek erimesini hızlandırdığı gibi spor bırakıldıktan sonra tekrar göbeğin yağlanmasını da yavaşlatmaktadır.
  • Göbek yağlarının en yakın dostu fazla şeker ve şeker içeren içeceklerdir. Sağlıklı bir yaşamın her aşamasında şekerden uzak durmanız gerekmektedir çünkü şeker karaciğer ve göbek yağlanmasını hızlandıran en büyük etkendir. Şekerli ve gazlı içeceklerin su yerine tüketilmesi büyük hatadır. Doğal meyvelerin içinde bulunan şekerin haricinde vücudunuza ilave şeker girmesine müsaade etmeyin.
  • Tükettiğiniz karbonhidratlara bir an önce bir ölçü getirin hatta mümkün olduğunca azaltın. Tükettiğiniz karbonhidratları azalttığınızda bu iştahınızı olumsu etkiliyor ve size kilo kaybettiriyor. Vereceğiniz ilk kilolar ise göbeklerinizden gidiyor.
  • Lifli gıda tüketiminizi artırın. Yani meyve ve sebze tüketiminize önem verin. Lifler suda kolaylıkla çözülmekte ve kalan enerji yağ yakımın da kullanılmaktadır. Bu nedenle bol sebze ve meyve yiyerek göbeklerinizden kurtulabilirsiniz.
  • Bol miktarda protein tüketin. Protein tüketmek sağlıklı kilo verebilmenin ve yağ yakımının en iyi yöntemlerinden birisidir. Yapılan araştırmalarda tüketilen protein miktarı ile göbek bölgesindeki yağlanmanın ters orantılı olduğu saptanmıştır. Yani ne kadar çok protein tüketirseniz, yağlanmanız o kadar az olur.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER