Fiat’ın yeni kompakt sedanı Fiat Ægea sahnede

0

fiat-agea

FCA Stil Merkezi tarafından tasarlanan ve Tofaş Ar-Ge ile birlikte geliştirilen Fiat’ın yeni kompakt sedanı Ægea, İstanbul Autoshow 2015 kapsamında görücüye çıkarak tüm dünyaya tanıtıldı. Fiat Linea’nın yerini almak için gün sayan bu yepyeni araç, geniş iç hacminin yanı şık İtalyan stili ile göz dolduruyor. Projenin ismi oldukça değişik, Türkiye’yi batıya bağlayan Ege Denizi’ne atıfta bulunmak adına böyle bir isim kullanılmış.
Fiat, yeni sedan modeli Ægea ile kompakt sınıfındaki ağırlığını arttırmayı hedefliyor. Büyüleyici tasarımı, zengin donanım seçenekleri, iddialı kabin genişliği ve yük kapasitesiyle ön plana çıkan yeni kompakt sedan Ægea, aileler için ideal bir model.

Sınıfının zirvesinde iç hacmi ve bagaj kapasitesi, motor gamı ve etkileyici tarzı ile cezbeden Fiat Ægea, mükemmel konforu ve kullanışlılığıyla ailelerin gözdesi olmaya aday. 4.50 metre uzunluğa, 1.78 metre genişliğe, 1.48 metre yüksekliğe sahip otomobil, 2.64 metre aks mesafesi ile geniş bir iç hacim sunuyor. Fiat Ægea 5 yetişkinin rahatça yolculuk edebileceği iç mekanı ve 510 litrelik bagaj hacmi ile uzun yolculuklarda en iyi yol arkadaşınız olacak.

Dinamik bir tasarıma sahip olan araç, ince yapılı farları, üç boyutlu görünüme sahip ön panjuru, şık jantları, çok uzatılmamış bagaj çizgisi ve etkileyici spotlarıyla dikkat çekiyor.

Yeni model otomobiller arasında yer alan Fiat Ægea dayanıklı, yakıt tüketimi bakımından tasarruflu ve yüksek performanslı motor seçenekleri ile öne çıkacak. Hem manuel hem de otomatik şanzıman özelliği bulunan 1,6 litrelik atmosferik, 1,4 litrelik turbo beslemeli benzinli, 1,3 litrelik ve 1,6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip aracın gücü 95 ile 125 beygir arasında olacak. Özellikle dizel motor seçenekleri 100 km’de ortalama 4 litrenin altında yakıt tüketimiyle son derece tutumlu bir performans sunacak.

Şanzıman konusunda da detaylar sınırlı ama ürün gamında en az bir tane otomatik şanzıman olacak. Bunun 120 HP güç üreten 1,4 litrelik benzinli ile sunulacak 7 vitesli bir çift kavramalı olması bekleniyor.
Ægea Project, şu anda 500L, 500X ve Jeep Renegade gibi modellerde kullanılan modern bir altyapıya sahip olacak. Bu yeni altyapı sayesinde Linea’nın ağır görünümü ortadan kalkacak.
Süspansiyon sisteminde önde McPherson ve arkada da torsiyon çubuğu kullanılmaya devam ederken, daha gelişmiş bir ESP sistemi kullanılacak.

Yeni model, hem sürücünün hem de yolcuların hayatını kolaylaştıran sayısız yaratıcı çözüme sahip olmasıyla daha yollara çıkmadan dikkat çekmeyi başarıyor. 5” renkli dokunmatik ekrana sahip Uconnect ™ multimedia sistemi; Bluetooth bağlantısı, müzik çalar, metin okuma ve ses tanıma özelliklerinin yanı sıra, iPod uyumlu AUX ve USB portları, ve direksiyondan kontrol özelliklerini sunuyor.

Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni Fiat kompakt sedan, EMEA bölgesindeki 40 ülkede de satışa sunulacak. Otomobilinizi yenilemeyi düşünüyorsanız, yeni model otomobillerden bu şık sedan modelini tercih edebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER