Fasıl denilince akla gelen 10 gözde mekan

0

ziyade_mekan
Fasılların eğlence dünyasında yeri bir başkadır. Her türden insanın sevebileceği fasıl akşamları belirli aralıklarla yaşanması gereke özel gecelerdendir. Ancak her mekân da tadı çıkmaz fasılların. Fasıl dediğinizde yapılan müzikler ve sunulan mezeler özel ve güzel olmalıdır. İşte size tavsiye edebileceğimiz en iyi 10 fasıl mekanı;

  1. Ziyade Fasıl: Suadiye’de bulunan bu mekânda İstanbul’un en iyi fasıl ekiplerinden biri karşılıyor sizleri. 20.30’da başlayan gecede serenat solo keman gecenin startını veriyor. Ve gece 00.30’a kadar devam eden fasıl gecesinde tüm repertuar Türk müziğinin en eğlenceli eserlerinden sunuluyor. Geceye özel davul ve roman showlar ise görülmeye değer.
  2. Meşale: Gayrettepe’de yer alan mekânda, Çarşamba, Cuma ve cumartesi akşamları özel ve ünlü bir fasıl ekibi sahne alıyor. Türk Musikisi’nin 54 ayrı makamında ve çeşitli usullerdeki eserlerin yanı sıra, Peşrev ve saz semaileri sunan mekân fasıl tutkunlarının buluşma yeri.
  3. Pınar Restoran: Türk müziğinin güçlü ismi Zeki Çetin mekânın sahibi ve mekânda kendi sahne alıyor. bu durumda başka söze gerek kalmıyor. Maltepe sahil yolunda yer alan mekân üç katlı ve fasıl severlerin gözdesi.
  4. Keser Müzikhol: Ünlü türkücü Mustafa Keser’e ait olan mekânda Cuma ve cumartesi akşamları fasıl geceleri düzenleniyor. Birçok eleştirmen tarafından da şiddetle tavsiye edilen fasıl geceleri görülmeye değer.
  5. Kallavi: Adını Beyoğlu Kallavi Sokaktan alan bu eşsiz mekân, Kurabiye Sokakta hizmet vermeye devam ediyor. Rum, Türk ve Ermeni mutfağından özel olarak seçilen mezeler ile mevsimine göre, günlük olarak alınan balıklar ve etler en lezzetli şekilleri ile sunuluyor müşterilere. Ud, keman, kanun ve darbuka eşliğinde Türk müziğine ait en güzel eserler geceye renk katıyor.
  6. Galata Meyhanesi: Beyoğlu İstiklal Caddesinde, ikisi de avukat bir karı kocanın işlettiği mekân, 20 yıldır Beyoğlu’nun en iyilerinden sayılıyor. Keman, kanun,ud ve darbukadan oluşan dört kişilik saz ekibi, Pazar akşamları hariç her akşam müşterilerini oldukça keyifli akşamlar yaşatıyorlar.
  7. Adalı Fasıl: Beyoğlu’nda bulunan Adalı, Haliç’in en güzel görüntüsünü misafirleri ile paylaşıyor. Mekân klasik meyhane tatları ve Osmanlı – Rum mutfağının özel lezzetlerini sofralara taşıyor.
  8. Nazende Fasıl: Beyoğlu’nun gözdelerinden olan mekân tarihi yapısı ile de Eski İstanbul’dan izler taşıyor. Sahip olduğu yüksek tavanlar ile oldukça ferah bir havası olan mekân haftanın her günü fasıl geceleri ile hizmet veriyor.
  9. Feraye: Geleneksel eğlencelerden yola çıkan Feraye, modern meyhane adabını da koruyarak muhteşem bir bütünlük sağlıyor. Beyoğlu İstiklal Caddesinin bir diğer gözdesi olan mekân, canlı fasıl ekibi ve leziz mutfağı ile her alanda keyif veriyor.
  10. Meyzen Fasıl: Maltepe’de bulunan mekân, Anadolu yakasında fasıl akşamları tercih edenler için güzel bir mekân. Özellikle Cuma ve cumartesi gecesi yapılan fasıl programları görülmeye değer.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER