Evinize Servis Çağırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

0

teknik-servisBozulan her şey sinir bozucu olduğu kadar, tamir süreci yüzünden de düşündürücüdür. Kendinizi birkaç ay önce posta kutusuna bırakılan kartvizit şimdi kim bilir nerededir ve bir usta her şeyin ustası mıdır gibi soruları cevaplarken bulacaksınız. Bozulan cihaz mı üzücü yoksa servis bulamama sorunu mu bilinmez ama bir teknik servisi aramadan önce bilmeniz gereken bazı detaylar var.

Servis ve Bakım Bir Profesyonel Süreçtir

Arayacağınız ustaya güvenemiyorsanız, mutlaka sonrasında başınız ağrıyacak demektir. Güvenilir bir usta bulmanın eskisi kadar zor olduğunu düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz çünkü Armut.com tam olarak bu noktada size yardımcı olmak için, ustalar hakkında yorumları okuyabileceğiniz, doğru ustayı, doğru iş için çağırma fırsatı yakalayabileceğiniz bir ortam oluşturuyor.

Armut.com üzerinden evine servis çağıran ve hizmet alan insanların yorumları doğrultusunda, marka/cihaz/usta eşleştirmesini kolayca yapabilir ve doğru arıza için doğru servise ulaşmayı başarabilirsiniz.

Cihazlara Göre Servis Çağırma

Sigorta ve Elektriği Kontrol Edin

Bazen evdeki elektrik akımı ile cihazın anlaşmazlıkları, cihazın bozulmasına neden olabiliyor. Elektrik akımından kaynaklanan arızalar, cihazın kalıcı olarak bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden servisi aramadan önce sorunun elektrikle alakalı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Hayatınızı Riske Atmayın

Bir cihaz bozulduğu zaman, konuyla ilgili özel bilgileriniz bulunmuyorsa müdahale etmemelisiniz. Yapacağınız her hamle hayatınızı tehlikeye atacağı gibi aynı zamanda cihazın da bir daha çalışmayacak hatta tamir edilemeyecek derecede bozulmasına neden olabilir. Örneğin kombilerin kullanımı pratik olduğu için sorun çıktığı zaman kombi servisi aramak yerine, kolayca düzeltebileceğimize inanırız. Fakat kombi sorunları, kullanmak kadar kolay değil aksine oldukça karışık çözümlere ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden kombi için bir teknik servis ile iletişime geçmenizde fayda var.

Klimalar

Klimalar en sık sorun yaşayabileceğiniz cihazlardır. Filtre, gaz ve motor gibi birçok konuda arızalanma ihtimali bulunan klimalar için, yanlış bir usta ile iletişime geçmek, sonsuza dek o klimaya veda etmenize neden olabilir. Klima servisi için, Armut.com’da referansları takip ederek en doğru kararı alabilirsiniz.

Televizyonlar

Televizyonların sorunları, evde büyük bir can sıkıntısına da yol açacaktır. Bağlantılar, fişler, kablolar, kumandadan basılabilecek ekran kitlenmeleri gibi sorunlar olup olmadığını kontrol ettikten sonra teknik servisi çağırabilirsiniz.

Buzdolabı

Soğutma problemi yaşayan bir buzdolabı, birçok sorun yaşıyor olabilir. Bazen teknik servise ihtiyaç duymadan, sadece dolabın derecesiyle oynayarak arızayı giderebilirsiniz. Her zaman motordan kaynaklandığı düşünülen arızalar bazen dolapların kapaklarından da kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda dolap lastiklerinin değişmesi gerekiyordur ve teknik servis bu konuda size yardımcı olacaktır.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER