Evde yapabileceğiniz saç bakım maskeleri

0

erkek-bakim
Erkeklerin en büyük imtihanlarından birisi şüphesiz ki saçları. Bir gün kel kalabilme ihtimalini her daim içlerinde taşıyan erkeklerin saçlarına gerekli özeni göstermeleri şart. Sağlıklı saçlara sahip olabilmek ve onları tarzları doğrultusunda şekillendirebilmek hemen hemen her erkeğin gönlünde olan bir şey. Bunun için yapılması gerekenler ise aslında sıradan ve oldukça basit. Evde hazırlanacak birkaç kolay saç maskesi ile düzenli olarak yapılan bakımlar kesinlikle iyi sonuçlar vermekte ve sizi korkulu sonlardan kurtarabilmektedir. İşte evde yapabileceğiniz saç bakım maskeleri;

  • Zeytinyağı maskesi: Zeytinyağı her tip saç için oldukça faydalı. Maske için 5 kaşık zeytinyağı ile bir yumurtayı karıştırın. Elbette kullanılan zeytinyağının kaliteli ve saf olması önemli bir detay. Hazırladığınız bu karışımı tüm saçınıza iyice sürün, iki dakika kadar masaj yapın ve bir bone ile saçlarınızı korumaya alın. 15 dakika sonra saçlarınızı bol su ile iyice yıkayın. Ve bu maskeyi 20 günde bir tekrarlayın.
  • Bal maskesi: Bal da saçlar için en az zeytinyağı kadar faydalı bir diğer besindir. Bu maske içinse 3 kaşık zeytinyağı ve 2 kaşık balı karıştırın. Karışımı saçlarınıza uygulayın ve bir bone yardımı ile beklemeye alın. 15 dakika sonra saçlarınızı bol su ile iyice durulayın. Bu maskeyi saçlarınıza ayda bir kez düzenli olarak uygulamanız gerekecektir.
  • Limon maskesi: Eğer saçlarınız mat bir görünüme sahipse ve parlak görünmesini istiyorsanız limon uygulaması tam size göre. Banyo yapıp saçınızı iyice yıkadıktan sonra 1 fincan kadar taze sıkılmış limon suyu ile saçlarınıza güzelce masaj yapın. Masajdan sonra yine saçlarınızı sabunlayarak güzelce durulayın. Bu uygulamayı 20 günde bir düzenli olarak yapın. Saçınızdaki matlık kaybolacak ve saçlarınız parlaklık kazanacaktır.
  • Çemen tohumu maskesi: Bu maske kepekli saçlara ve dökülen zayıf saçlara iyi gelmektedir. Aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz çemen tohumunu maske yapmadan bir gece önce suya koyun ve bekletin. Bekleme sonucunda çemen tohumları macun kıvamına gelecektir. Bu karışımı masaj yapara saçlarınıza yedirin ve 20 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Daha sonra bol su ile güzelce durulayın. Çemen tohumu özellikle kellik sorununa iyi gelmektedir. Bu uygulamayı 20 günde bir düzenli olarak tekrarlayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER