Erken boşalma sorununu önlemenin 5 yolu

0

Hemen hemen her erkeğin, hayatının bir döneminde önemli bir sorundur erken boşalma.

erken-boşalma

Bu durum erkeğin cinsellikten tat almasını engeller, kendine olan güveninin azalmasına neden olur hatta uzun vadede partneri ya da eşiyle ilişkisini bozabilir.

Erken boşalma için bir çok tedavi yöntemi önerilmekle birlikte cinsel terapi yöntemi de bulunuyor. Terapi yöntemi oldukça etkili bir yöntem. Bu yöntem sayesinde, bu sorunu yaşayan erkekler hem bunun neden kaynaklandığını öğrenebiliyorlar hem de partneriyle iletişimlerini de olumlu yönde değiştirebiliyorlar.

Erken boşalma sorununu önlemenin 5 yolu

Tantra tekniği

Bu teknik bir tür terapidir. Terapi sırasında hasta bilgilendirilirken bu durumu kontrol etmesi sağlanıyor. Üstelik ortalama 12 seanslık bir terapi ile bu sorundan rahatlıkla kurtulabiliyorsunuz. Bu teknikte erkek eğer erken boşalma hissedeceğini anlarsa hemen kafasındaki her şeyi boşaltır, derin nefes alıp verir ve bu düşünceyi kafasından siler. Böylece cinsel ve bedensel tüm duyumları algılayabilecek bir hale gelir. Kişi meninin akışını durdurmak için karnını içeri çekerek karın kaslarını kullanır ve penisini de bir miktar dışarı iter bu sayede ruhsal ve bedensel bütünlük sağlanarak erken boşalma önlenmiş olur.

Cinsel pozisyonlar

Cinsel birleşme esnasında erkeğin pozisyonunun boşalma üzerine büyük etkisi vardır. Bundan dolayı bazı pozisyonlarda boşalma daha hızlı şekilde gerçekleşmektedir. Erkeğin genellikle üstte olduğu klasik pozisyonda boşalmanın gecikmesi için uygun bir pozisyon değil. Erkeğin daha rahat olduğu, kolayca gevşeyebildiği ve fazla efor harcamadığı genelde partnerini kucağına aldığı veya sırt üstü yattığı pozisyonda boşalma daha kolay kontrol edebilir.

İlaç tedavisi

Bu konuda herhangi bir ilaç almadan önce, ayrıntılı şekilde doktorunuz ile mutlaka görüşmeli ve önerileri çerçevesinde hareket etmelisiniz. Bu amaçla kullanılan ilaçlar yanında kullanılan diğer ilaçlar; anksiyete giderici ilaçlar, bitkisel içerikli olan afrodizyak türü ilaçlar ve son olarak lokal uyuşturucu krem ve losyonlardır.

Çin tekniği

Eski çağda yine aynı sorunu yaşayan Çinli erkekler tarafından bulunan ve kullanılan bir yöntemdir. Erkek boşalacağını anladığı anda, sol elin baş ve orta parmaklarını kullanarak, testis ve anüs arasında kalan kısma derince ve sıkıca bastırır. Aynı anda nefesini de ona kadar sayarak alır ve verir. Bir iki kez üst üste tekrarlandığında bu yöntemle erken boşalma geciktirilebilir.

Cinsel terapiler

Terapistin kontrolünde eşlerin birlikte giderek aldıkları terapiler vardır. Bu terapilerde uygulamalar eşlere önce tarif edilir daha sonra “evödevi”şeklinde yapmaları istenir. En sık olarak kullanılan terapi yöntemisıkma tekniği ”ve dur-başla tekniğidir. Bazı erken boşalma olaylarında genelde derinlerdeki bir ruhsal çatışmadan veya depresyondan kaynaklanıyor olabilmesi yüksek ihtimaldir. Bunların bulunarak açığa çıkarılması, “psikoterapi”uygulaması ve depresyonun tedavisi erken boşalmayı kendiliğinden ortadan kaldırabilir.

Genellikle bazı telkinlerde bulunulur bunlardan bazıları şöyledir:

-Partnerinizle birbirinize masaj yapın.

-Ön sevişmeyi oldukça uzun tutun.

-Cinselliğin bir başlangıcı ve sonu olduğu düşüncesi ile başlamayın bu şekildeki şartlanmalardan uzak durun.

-Soluk alış verişleriniz oldukça yavaş ve belirli aralıklarla olsun.

-Ruhunuzu kemiren “gene erken boşalma duygusunu bir tarafa atın.

-Öpüşme ve sevişme gibi aktivitelerin yavaş olmasına dikkat edin.

-Oldukça düşük uyarım ve düşük heyecan düzeyinde cinsel aktivitenizi gerçekleştirin.

-Aşırı derece de heyecanlandığınızda kontrolünüzü yitirmemek adına sakinleşene kadar bir süre bekleyin yada yavaşlayın.

-Yavaşladığınızda ve durduğunuzda derin soluklar alın, kötü düşünceler kafanızda yer vermeyin, gevşeyene kadar bekleyin.

-Rahatladığınıza emin olduktan sonra yine yavaşça cinsel aktiviteye başlayın.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER