Erkeklerde parmak arası terlikler kadınların ilgisini çekiyor

0

P-4
Parmak arası terlik giyen erkeklere gözler yeni yeni alışıyor. Hala bu durumu şiddetle reddeden birçok grup mevcut. Ancak buna alışan ve beğenen kitle de gün geçtikçe büyüyor. Özellikle parmak arası terliklerin, ünlü markaların sezon kreasyonlarında sergilenen erkek modasında sıkça görülüyor olması daha çok ilgi çekmesine neden oluyor.

Latin Amerika’dan yayılan bu rüzgâr, tüm dünyada erkek modasının bir parçası olmaya aday. Artık parmak arası terlikleri sadece sahillerde ve havuz başlarında görmüyoruz. Yazlık pantolonların ve hatta bazen takım elbiselerin altında dahi parmak arası terlikler görmek mümkün. Henüz ülkemizde bu denli yaygın kullanılmasa da, dünya modası, moda haftaları ve podyumlara bakıldığında, dünyaca ünlü markaların her konseptte parmak arası terliklere yer vermesi ne denli yaygın olduğunu gösteriyor.

P-1
Erkeklerin parmak arası terlikleri tercih etmelerinin en önemli nedeni olarak rahatlık gösteriliyor. Özellikle plajlarda ve havuz başında zaten terlik kullanan erkekler, parmak arası ile ekstra gelen rahatlığı tercih ediyorlar. Yaz aylarının gelmesi ile, rahatlıktan yana olan erkekler, parmak arası modellere ilgi göstermeye başladı. Üstelik bu ilgi sadece sahil kasabalarında değil, artık şehirli erkeklerinde seçimleri arasında. Parmak arası terliklerle şık gece davetlerinde dahi karşılaşmanız mümkün. Tabi ki gece davetleri için üretilen modeller oldukça farklı ve şık. Genellikle deri kumaştan üretilen modeller içerisinde renk ve tarz farklılığı ise oldukça geniş bir çeşitlilik mevcut. Sokak modası için, kotların ve bol pantolonların altına tercih edilen modeller tabi ki daha spor. Plajlarda şortların altında kullanılan modeller ise bambaşka.

P-5Yaz mevsiminin gelmesi ile ‘ Erkek adam parmak arası giyer mi? ‘ söylemleri de yükselmeye başladı. Ancak eskisi kadar ses getirmeyen bu durum çoktan moda adı altında uygulanmaya başlandı. Yeniliklere pek açık olmayan Türk erkeği tarafından da bir hayli benimsendi. Kadınların ise bu olaya bakışı oldukça sıcak. Birçok kadın erkeklerde parmak arası terliği çekici ve farklı buluyor. Ancak tek şartla: Bakımlı ayaklara sahip olunduğu sürece, her erkek, özellikle bol ve kot pantolonların altına parmak arası terlik tercih etmeli.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER