Erkekler için cilt maskesi tarifleri

0

bakim
Erkekler kadınlara nazaran daha kalın ciltlere sahiptirler. Bu nedenle ciltleri kadınlar kadar kolay yıpranmaz ve deforme olmaz. Ancak bu ciltlerini korumaya almayacakları anlamına da gelmez. Özellikle sakallar erkek cildinin en büyük düşmanıdır. Sakallar ve sıklıkla olunan tıraşlar nedeni ile tahriş olan ve akne tutan ciltlerin bakımı düzenli yapıldığında, bu sorunlarda büyük oranda azalacaktır.

Erkeklerin cilt bakımı için birçok markanın bakım setleri bulunmaktadır. Ancak doğal yollarda evde yapılan maskelerin yerini hiçbiri tutmamaktadır. Düşük maliyetlerle güzel ciltlere sahip olmak erkeklerinde elinde olan bir şey. İşte erkekler için cilt maskesi tarifleri;

  • Patates maskesi: Eğer yağlı bir cildiniz varsa patates suyunu mutlaka kullanmalısınız. Çünkü patates yüzünüzdeki yağ oranını dengeleyecektir. Bir adet orta boy patatesi her hali ile kullanabilirsiniz. Ancak en pratik yolu, haftada iki kez, patatesi rendeleyin ve suyunu sıkın, bu suyu yüzünüzde göz çevreniz hariç her bölgeye sürün ve daha sonra rende patatesleri de yüzünüze koyun ve 10 dakika bu şekilde bekleyin. Ardından bol su ile yüzünüzü yıkayın.
  • Yulaf ezmesi maskesi: Yine yağlı bir cilde sahipseniz yulaf ezmesi de yağ dengeleyici olarak kullanılabilir. 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 3 yemek kaşığı sıcak suyu bir kâsede karıştırın. Bu karışım hamur kıvamında olacaktır. Ve bu karışımı yüzünüze, göz çevreniz açık kalacak şekilde sürün. 10 ila 15 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve daha sonra yüzünüz yıkayın.
  • Yumurta maskesi: Yumurta akının cilde gerginlik kazandırdığı artık biliniyor. Bu nedenle birçok maske içerisinde kullanılıyor. Eğer cildinizde kırışmalar başladıysa veya kırışıklıklardan korkuyorsanız ve önceden önlem almak istiyorsanız bu pratik maskeyi mutlaka uygulayın. Yarım paket yaş maya, bir adet yumurta akı ve 2 kaşık sütü iyice karıştırın ve hamur kıvamına getirin. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 ila 25 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu maske aynı zamanda cildinize tazelik ve parlaklıkta kazandırmaktadır. Ayda bir uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Bal maskesi: Balın cilde birçok faydası vardır. Aynı yumurta gibi balı da her türlü maske içerisine koyabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı bal, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir yumurta ve yarım fincan limon suyunu karıştırın. Bu karışım iyice hamur kıvamına gelene kadar içerisine yulaf unu ekleyin. Ve karşımı yüzünüze sürerek yarım saat kırk beş dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışım cildinizi besleyecek ve canlı tutacaktır. Uygulamayı ayda bir yapmanız yeterli olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER