Erkeklerin evlenmeden önce yapması gereken 10 şey

0

Erkekler ve evlilik… Konu evlilik olunca erkekler biraz ürküyor ama evlilik doğru seçim yapılmış bir kadın ile aslında güzel. Tabi öncesinde hayata dair her şeye doymak lazım. 

Erkekler genellikle evlilik konusuna kadınlar kadar sıcak bakmayabiliyor. Çünkü erkekler evliliğe bayanlara göre daha geç hazır oluyorlar ve korkuları da bir o kadar büyük. Bir erkeğin atacağı en büyük adım sayılır evlilik. Bu yüzden bekarlığa tam anlamıyla doymuş ve evliliğe hazır olarak bu kararı almaları gerekiyor. Bunun sebebi belki de en büyük sebebi; evlendiklerinde, bekar günlerine doymadıkları için oluşacak en ufak bir özlem ya da pişmanlık endişesi. Bundan dolayı erkek birçok şeyi yapmış ve gönül gözü tam anlamıyla doymuş olduğunda, artık huzurlu bir aile ortamını özleyen, kendisini baba olmaya hazır hisseden bir konuma geçebiliyor.

Evlenmeden önce her şeyi yaşadım, bundan ötesi yok artık yeter dediği ve evlenmeden önce bir erkeğin yapması geren 10 şey neler, biraz bahsedelim sizlere.

İşte erkeklerin evlenmeden önce yapması gereken 10 şey

1- Erkek erkeğe tatil

Mutlaka dostlarınızla, kankalarınızla bir tatile hatta birçok tatile çıkmalısınız. Sıcak bir yaz günü, bir grup bir arabaya atlayıp başına buyruk, anın keyfini yaşayın. Ege sahilleri, Akdeniz sahilleri derken bir oraya, bir buraya hovarda hovarda gezilmeli. Kısa süreli bir yaz aşkı deneyimi de yaşamak mümkün. Sahilde sabahlara kadar ateş etrafında içmek ve nerede sabah, orada akşam…

erkekler-3

2-Yurt dışı tatili

Evlendikten sonra gerçekten tatil yapmak neredeyse kimi zaman zor bir hal alıyor; geçim derdi, iş stresi, tatil günlerinin uygun zamanlara gelmemesi derken liste böylece uzayıp gidiyor. Bu yüzden hazır bu engellerle karşı karşıya kalmadan hayalinizde olan ya da mutlaka görmeliyim dediğiniz bir ülkeyi ya da ülkeleri rota belirleyip seyahate çıkmak.

3- Hayalinizdeki iş deneyimi

Evlilik oldukça ciddi bir müessese bundan dolayı kafanıza göre iş değiştirip seçim yapma imkanı sunmaz size. Ayrıca eşiniz asla sizin maceraları peşinizde koşmanıza izin vermeyecektir. Bu yüzden ben farklı bir şey üstüne eğitim aldım ama hep şu işi yapmak isterdim diye bir düşünceniz varsa bunu evlenmeden önce hayata geçirin. Belli mi olur belki hayalinizdeki işte daha çok mutlu olursunuz.

4- Tek başınıza eve çıkın

Gerçek hayatı anlamak ve sorumluluk almak için gerçekten yaşanması gereken bir deneyim. Öyle dışardan göründüğü kadar kolay değildir ‘aman canım ne var bu ev işlerinde’ demezsiniz.

5- Adrenalin hissine doyun

Eminiz sizin gibi adrenalin meraklısı erkek arkadaşlarınız vardır. Çılgınlıklara birlikte yelken açın ve adrenalin içeren sporlar yaparak bu heyecan tutkunuzu tatmin edin.

erkekler-5

6- Ayrılık acısı çekin

Neden kendime ızdırap vereyim demeyin, her insan biraz melankoliden hoşlanır. Her şarkının size onu hatırlatması, yaşanmışlıklar, kalp sızısı, kendini dağıtmak ve kaybetmek her insanın yaşaması gereken bir deneyim insanı gerçek anlamda olgunlaştırıyor. Gönül tabi ki ilk aşkıyla ya da aşık olduğu ile evlenmek ister ama malum herkes bu kadar şanslı olmuyor.

7- Erkek arkadaşlarınızla evde ve dışarıda bolca maç keyfi yapın

Malum kadınların çoğu maça erkekler kadar ilgili değil. Hele evin içinde arkadaşlarınızla yapacağınız maç keyifleri bekarken olduğunuz gibi olmayacak. Bu nedenle doyasıya maç keyfini arkadaşlarınızla birlikte yaşayın. Hem evde, hem de dışarıda maç izlemek.

erkekler-2

8- Saçınızı uzatın

Evet, yanlış duymadınız saçınızı uzatın. Özellikle üniversite yıllarında kanınız halen dedi deli akarken bu deneyimi yaşamalısınız ileri dönemde sevdiğiniz kız izin verse bile ailesi uzun saçtan hoşlanmıyor olabilir çalıştığınız iş buna uygun olmayabilir. Bu yüzden bir zamanlar ne saçlarım vardı, demek için bile değer.

9- Tekila partisi verin

Tekila öyle diğer içkilere benzemez.  Tekila partisi , işte bu parti fikri harika olur.  Tekila şişede durduğu gibi durmaz kafanız güzel olduğu gibi eğlenceli bir ortam da oluşturur, tabi tadında bırakmak da lazım.

10- Playstation’a kapanın

Kendinize ait eviniz varsa ya da öğrenci evindeyseniz, evdede Playstaion ya da Wii varsa o ev hücre evinden daha beter bir hal alır. Günler boyunca arkadaşlarla eve kapanılıp PES, Fifa veya Rock Band gibi çok kişi ile oynanan oyunlara sarmalı erkek. Yemekler dışarıdan söylenmeli, evi çöp götürmeli, gece gündüz birbirine karışmalı. Evlenince eşler pek böyle bir şeye fırsat vermezler hepimiz biliriz. Kısaca bu konuya olan özleminizi iyice tadına doyarak çıkartın. Tabi bunu da abartmayın, hevesinizi aldıktan sonra düzenli hayatınıza geri dönün.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER