Erkek erkeğe maç seyretmeden önce evde yapabileceğiniz 7 hazırlık

0

Erkek için  bazı spor müsabakalarını seyretmek bir keyiftir. Bunların başında futbol ve basketbol maçları gelir. Tabi ki futbol maçları tüm spor dalları arasında ilk sıradadır.erkekler-2

Erkek için maç seyretmek  o kadar önemli bir mevzudur ki; özellikle tuttukları takımın maçının olduğu günlerde ve o zaman diliminde herhangi bir görüşme ya da randevu ayarlamazlar.

Bu tarz müsabakaların verildiği kanallar genellikle şifreli ve ücretli televizyon kanalları olması bakımından birçok arkadaş grubu ya bir araya gelerek erkek erkeğe maç izlerler ya da maç için uygun olan ortamlar ve kafeler tercih ederler. Ancak evde geniş ekran başında maç izlemekten daha keyiflisi olamaz. Hele ki arkadaşlarınızda rahat rahat yayılabileceğiniz koltuklar varsa devre aralarında maç kritiği yapılabiliyorsa değmeyin keyfinize.

Evde erkek erkeğe maç seyretmeden önce yapabileceğiniz 7 hazırlıktan bahsedelim bu hazırlık sayesinde maç keyfi daha çok çıkartılabilir.

İşte sizlere evde keyifli maç izleme tüyoları:

1- Evde televizyonunuz mutlaka plazma olsun ve  büyük ekran televizyonlar tercih edin. Özellikle 50 inç televizyonlarda maç izlemenin keyfi bir başkadır.

2- Evde havadar olan ve büyük bir odada maç seyredin ya da televizyonunuz bu oda da değilse maç öncesi televizyona büyük ve ferah bir oda da yer bulun. Çünkü kalabalık arkadaş ortamlarında sıkışık şekilde maç izlemek pek keyifli olmayacaktır.

3- Maç izlerken mutlaka bir şeyler  içilir. Market alışverişinizi maç başlamadan önce yapmalısınız ki, alkollü ve alkolsüz içecek seçeneklerinizi soğutma imkanı bulasınız böylece maç izlerken kolaylıkla ve hızlıca dolaptan alıp içebilirsiniz.

4-  Kuruyemiş, cips, atıştırmalık türevi yiyeceklerde daha önceden temin edilmeli ve bunlarda maç başlamadan servise hazır duruma getirilmeli. Hemen ikram etmeseniz ya da tüketmeseniz dahi istediğiniz anda mutfaktan gidip alabilirsiniz.

5- Bu tarz seyirlik programlarda patlamış mısır olmazsa olmazdır ve mısır patlatmak öyle kısa sürede yapılacak bir işlem değildir. Canınız istediğinde ya da arkadaşlara ikram edeceğiniz esnada mısır parlatmak eziyet verici olacaktır ve maç keyfinizi de yarıda kesecektir olaydan kopmamak ve pratik olmak adına bu işi de maçtan bir yarım saat önce yapabilirsiniz.

6- Maç izlerken erkek arkadaşlarınız heyecanlı ve hareket halinde olur, her an bir el kol hareketi her an bir ayağa kalkma tepki verme durumu vardır.  Bu yüzden evinizde özellikle maç izlenecek ortamda biblo, aksesuar türevi objeler varsa maç izleme esnasında en azından bunlar başka yere kaldırılmalı rahat hareket imkanı sağlanacak yer açılmalıdır.

7- Koltuklar ve kanepeler spor mobilyalardan ve oturma gruplarından oluşursa maç izlerken rahat oturmanızı ve rahatsızlık yaşamamanızı sağlar.  Ayrıca açık renk takımlara sahip iseniz herhangi bir leke ve dökülmeye karşı üzerlerine basit örtüler kullanılabilir. Yine rahat maç keyfi için yer minderleri ve puflar oldukça kullanışlı ve konforlu seçimlerdir.

Bunların dışında iyi bir maç keyfi sunmak ve arkadaşlarınızı rahat ettirmek isteyen erkekler aperatif bir yemek masası da hazırlayarak maç arasında yemek keyfi verebilirler. Tabi yemek konusunu abartmamak gerekli pratik ve çabuk yenilen ürünler ve hazır ısıtılabilecek ürünler olmasında fayda var. 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER