En iyi İOS fotoğraf düzenleme uygulamaları

0

adobe-photoshop-touch

Günümüzde artık her işimizi akıllı telefonlarla yapar hale geldik. Fotoğraf çekme de bunlardan biri. Akıllı telefonlar, klasik dijital fotoğraf makinelerinin yerini almaya başladı bile. Gelişmiş kamera özellikleri ve güçlü işlemcileriyle dijital kameralara göre farklı çözümler sunmaları onları tercih edilebilir kılıyor.
Artık akıllı telefonlarımızla kaliteli fotoğraflar çekmekle kalmıyor, bu fotoğraflar üzerinde kesme, renk ayarını değiştirme, fotoğraf efekti ve filtre ekleme gibi çeşitli düzenlemeler yapabiliyoruz. Sizler için İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen en başarılı fotoğraf düzenleme uygulamalarını bir araya getirdik. Eğer iPhone veya iPad kullanıyorsanız bu uygulamalara bayılacaksınız.

Adobe Photoshop Touch
Bir numaralı masaüstü fotoğraf düzenleme yazılımı olan Adobe Photoshop, bu iddiasını mobil versiyonu Photoshop Touch ile sürdürüyor. Masaüstü Photoshop kullanıcılarının yararlanabildiği her özelliği taşımasa da çeşitli düzenleme araçlarıyla mobildeki en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Başarılı düzenleme özellikleri, çeşitli filtreler, efektler, kesme, kırpma ve boyutlandırma ve çok daha fazla özelliği barındıran Adobe Photoshop Touch, günümüzde Android telefon ve tabletler, iPhone ve iPad modellerinde kullanılabiliyor.

Retrica
2012 yılından bu yana olan Retrica, fotoğraflarına farklı filtreler uygulamak isteyenler için etkili bir uygulama. 80’in üzerinde özel filtreye sahip uygulama, şık ve kolay arayüzü ile öne çıkıyor.
İOS’un en popüler fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Retrica’da ister fotoğraf galerinizdeki fotoğrafları düzenleyin, isterseniz uygulama arayüzünden yeni fotoğraf çekip onun üzerinde değişiklik yapın.

VSCO Cam
Apple’in en çok önerdiği uygulamalardan biri olan VSCO cam, düzenleme seçenekleri bakımından en zengin uygulama. VSCO Cam ile fotoğrafları kesme, döndürme ve renk ayarlarını değiştirebildiğiniz gibi farklı filtreler ekleyebiliyorsunuz.

VSCO Cam’ın oldukça kolay bir arayüzü bulunmakta. Çektiğiniz fotoğrafları veya galerinizdeki fotoğrafı seçip ardından açılacak pencerede fırça ve tornavida işaretli bölüme tıklayarak filtrelere ve düzenleme seçeneklerine ulaşıyorsunuz.
Filtrelerin bulunduğu ekranda ek düzenleme seçenekleri karşınıza çıkacak. Burada resmi kesme, döndürme gibi değişikliklerin yanı sıra renk ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

CamWow Retro
CamWow Retro, fotoğrafta retro efektler sevenler için ideal bir uygulama. Bu uygulama ile retro tarzda fotoğraf filtreleme efektleri uygulayabiliyorsunuz. Kullanımı son derece basit bir arayüzü var. Buradaki filtreler Retrica veya diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farklı bir şekilde sıralanmakta. Ekran dörde bölünmüş şekilde, filtrelerin fotoğraflara uygulanmış halini önizleme yaparak görebiliyorsunuz. Bu sayede karar vermeniz daha da kolaylaşıyor.

İOS işletim sistemine sahip Apple iPhone cihazınızda herhangi bir arıza olmaması durumunda bu uygulamaları kolayca kullanabilirsiniz. Ancak cep telefonunuzun internet bağlantısında bir sorun veya cihazınızda daha büyük bir arıza varsa bu uygulamaları kullanmakta güçlük çekersiniz. Bu noktada güvenilir ve iyi bir cep telefonu tamiri servisi kaçınılmaz olur.

Cep telefonunuz bozulduğunda nereye götüreceğinizi bilemiyorsanız, bu konuda son derece iyi ve kaliteli hizmet sunan Cepfix’i deneyebilirsiniz.

Cep telefonu tamir servisi Cepfix, mobil cihazlarınızda meydana gelebilecek birçok problemi kolay ve hızlı bir şekilde çözer. Üstelik cihazınızı tamir ettirmek için yollara düşmenize, servis beklemenize de gerek yok. Cepfix ekibi arızalı telefonunuzu evinizden alıp geri yepyeni bir şekilde evinize teslim eder. iPhone, Samsung, Sony, Nokia ve daha birçok marka akıllı telefonun tamirini gerçekleştiren Cepfix’de yerinizden kalkmadan cep telefonu tamiri için www.cepfix.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER