En fazla kalori yaktıran 8 aktivite

0

Kilo vermek için veya olan kilonuzu muhafaza edebilmeniz için günlük kalori hesabınızı yapmanız ve takip etmeniz gerekmektedir. Erkeklerin günlük kalori ihtiyacı kadınlara göre daha fazladır. İhtiyacınızın üzerinde kalori alıyorsanız bunları mutlaka bazı egzersiz ve aktivitelerle yakmanız gereklidir. Kalori yakımı belirli bir tablo içerisinde, herkes için standart rakamlar içeren bir durum değildir.  Boyunuza, kilonuza ve yaşınıza ve hatta o günkü ruhsal durumunuza göre yapacağınız aktivitelerde yaktığınız kaloriler değişiklik gösterir. Erkekler için en hızlı kalori yaktıran 10 egzersizi aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. İçeriklerde verilen rakamlar en kötü ihtimal dahilinde yapılan değerlendirmelerdir. Sizde bu değerler çok daha yüksekte olabilir.

  1. Paten kaymak size 30 dakikada minimum 425 kalori yaktırır. Paten kayarken vücudunuzda her nokta çalışır. Ayriyeten dizlerinize ve eklemlerinize çok yük binmediği için sizi pek yormaz. Gövde kaslarınız dengenizi koruyabilmeniz için sürekli aktif haldedir.
  2. Bisiklete binmek size 30 dakikada minimum 400 kalori yaktırır. Hızınıza göre yaktığınız kalori değişecektir. Bisiklete binmek aynı zamanda sizin için sağlıklı bir kalp demektir.
  3. Koşu yapmak 30 dakikada size minimum 375 kalori yaktırır. Aynı tempoda devam edebilmeniz bu rakamı daha da yükseltecektir.
  4. Yüzme size 30 dakikada 340 kalori yaktırır. Bu size mükemmel bir vücut antrenmanı sağlar.
  5. İp atlama size 30 dakikada 340 kalori yaktırır. Daha fazla kalori yakabilmeniz için hızınızı ve stilinizi sık sık değiştirin.
  6. Tenis oynamak size 30 dakikada 300 kalori yaktırır. Kalori yakımını artırmak için aralıksız peş peşe atışlar yapmaya özen gösterin.
  7. Basketbol oynamak size 30 dakikada 280 kalori yaktırır. Bu rakama ulaşabilmeniz için hiç ara vermemeniz gerekmektedir.
  8. Dans etmek size 30 dakikada 240 kalori yaktırır. Bu şüphesiz ki en eğlenceli aktivitelerden biridir.

Günlük yapılan sıradan aktivitelere baktığımızda ve bir sıralama yaptığımızda ilk sırada merdiven çıkmak vardır ve size tenis oynamak kadar kalori yaktırır. Bunu bahçe işleri takip eder. Daha sonra sırası ile temizlik yapmak, mutfak işleri, ayakta iş yapmak, yürüyüş yapmak,duş almak, araba kullanmak gibi aktiviteler kalori yakımına katkı sağlamaktadır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER