En çok tercih edilen 5 protein tozu

0

Protein tozu nedir? Protein tozu nasıl kullanılır? Protein tozu markaları ve protein tozu fiyatları. En çok tercih edilen protein tozları.

Weider-Premium-Whey-ProteinProteinler insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu besinlerin başında gelir. Yediğimiz birçok besin içerisinde protein bulundurmaktadır ve bizler vücudumuzun protein ihtiyacını yediğimiz besinler sayesinde karşılayabiliriz. Ve sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olabilmek için günlük protein ihtiyacımızı mutlaka karşılamalıyız. Eğer yeteri kadar proteini vücudunuza yükleyemezseniz bu durum halsizlik, yorgunluk ve güçsüzlük gibi semptomlara neden olur. Eğer yeterli proteini alırsanız da oldukça sağlıklı, dinç ve güçlü olursunuz.

Günlük protein ihtiyacı spor yapılan dönemlerde oldukça fazlalaşır. Özellikle erkeklerde yoğun bir antrenmandan sonra oluşabilecek kas yıkımlarını engellemek için protein takviyesi almak ve böylelikle yorgunluk ve halsizlikten de kurtulmak gerekir. Ancak böyle durumlarda yiyeceklerin içerisindeki proteinler yeterli gelmeyebilir. Ve mutlaka ilave protein almak gerekir. Bunun da en iyi yolu protein tozlarıdır.

Eğer sizin de protein takviyesine ihtiyacınız varsa işte size en iyi 5 protein tozu;

  • Weider Premium Whey Protein: Weider en popüler protein tozlarının başında gelir. Bir Amerikan markası olan ancak Almanya’da üretilen protein tozu hammaddesinin çok yüksek bir biyolojik değere sahip olduğu bilinir. Sahip oluğu amino asit oranı ve saf halde bulunan amino asitler bu markayı farklı kılar. Bir ölçeği 34 gram olan protein tozunun 25 gramı proteine denk gelmektedir. Kısa sürede gelişme görmek isteyenlerin tercih etmesi gereken ürünlerden birisi. Ancak yüksek fiyatı uzun süreli kullanımlarda bütçeleri yorabiliyor.
  • MuscleTech – Nitro Tech: En iyilerden biri olan Nitro Tech protein tozu yakın zamanda yenilenen içeriği ile artık daha başarılı. Bir ölçeği 36 gram olan tozun 30 gram gibi yüksek bir oranda protein içeriyor olması onu en iyilerden biri yapmaya yetiyor.

MuscleTech-–-Nitro-Tech

  • Optimum – %100 Whey: Dünyada en çok kullanılan protein tozlarının başında Optimum geliyor. Nedeni ise uzun süreli kullanımlarda fiyatı ile bütçeleri yormuyor olması. Bir ölçek protein tozu 33 gram geliyor ve bunun 24 gramını protein oluşturuyor. İçerisinde yer alan ve 2 grama denk gelen şeker biraz fazla olsa da iyi bir tat yakalayabilmek için göz ardı edilebiliyor.

BSN-Syntha-6

  • BSN Syntha 6: Bu protein tozu ram 11 farklı lezzette üretiliyor. Portakal, çikolata ve nane de dâhil birçok farklı lezzeti var. Ölçek boyutu ile diğer farkını ortaya koyuyor. Bir ölçek tam 47.2 gram eliyor ve bunun22 gramını protein oluşturuyor. Bir ölçeğin 190 kalori olması ve bunun 50 kalorisinin yağdan oluşuyor olması ise biraz korkutucu.
  • Universal Ultra Iso Whey Protein: Ürünün bir ölçeği 25 gram geliyor ve bunun 20 gramını protein oluşturuyor. 84 kalori olan ölçekte bu kalorilerin hiçbirinin yağdan kaynaklanmıyor olması ise oldukça güzel.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER