Dünyanın en pahalı 3 otomobili

0

dunyanin-enpahaliotomobiliOtomobiller erkeklerin en büyük tutkularından biridir. Çocukken oyuncak arabalarla ile oynamaya başlayan erkekler büyüdükçe gerçeklerine doğru yönelmeye başlarlar. Daha çocuk yaşlarda ailelerinin arabalarını kaçırarak bu tutkuya ne derece bağlı olduklarını gösterirler. Ve 7’den 70’e her erkeğin müptelası olduğu araba dergileri bu bağlılığın en güzel göstergesidir. Tüm dünyada ilgi ile takip edilen dergilerde inanılmaz otomobillere yer verilir. Belki gerçeğini hiçbir zaman göremeyeceğimiz, dünyada sadece birkaç tane olan arabalara detaylı şekilde yer verilir. Bu dergilerde yer alan dünyanın en pahalı arabaları oldukça beğeni toplar. Siz de bu arabaları ve değerlerini merak ediyorsanız işte dünyanın en pahalı 3 otomobili;

  • Lamborghini Veneno: Bu araç İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini’nin 50. yılında bu yıla özel olarak üretildi. 2014 yılında sadece 9 adet üretilen aracın ise piyasaya çıkış fiyatı vergiler hariç 4.5 milyon dolar olarak belirlenmişti. Bu uçuk etiketin nedeni ise aracın firmanın ellinci yılına özel sınırlı sayıda üretilecek olması. Firma bu model için son zamanların en etkileyici süper spor otomobili diyor. Lüks ve mega pahalı araçalra imza atan Lamborghini markasının Veneno modelini görenler bu fiyata değer diye düşünmekten kendini alamıyor.
  • Aston Martin One 77: Dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olan One 77 modelinden üretilecek araç sayısı sadece 77 adet. Bu aracı özel yapan şey ise şasisinin tamamen el yapımı ve alüminyum olması, gövdesinin karbonfiber olması bu nedenlerden dolayı aracın hafif olması. Bu efsane aracın maksimum çıkabildiği hız 354 km/h. Fiyatı ise vergiler hariç 1.85 milyon dolar.

Aston-Martin-One-77

  • Bugatti Veyron: Adını bir aile babasından alan Bugatti markası Veyron modeli ile bambaşka bir akıma yelken açıyor. Veyron Bugatti aracı ile büyük bir başaraı kazanan pilotlardan birisi. Ve adı bu şekilde yaşıyor. Bugatti Veyron sıra dışı bir otomobil. Aslında otomobilden de öte, yarı uçak, yarı otomobil. Üretiminde havacılık mühendisleri de çalışıyor. Ve bu aracın ulaşmış olduğu maksimum hız 407 km/h. Dünyanın en hızlı arabası olan Bugatti’nin satış fiyatı ise vergiler hariç 2.6 milyon dolar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER